“Vallahi mahcubum, görevimi yapamıyorum” diyen Diyanet Başkanı Mehmet Görmez’e Cevap

Erkan Arkut

“Vallahi mahcubum, görevimi yapamıyorum” diyen Diyanet Başkanı Mehmet Görmez’e Cevap

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez geçtiğimiz günlerde “Diyanet teşkilatı olarak mahcubuz. Vallahi en mahcubunuz benim. Çünkü hakkıyla görevimi ifa edemiyorum” diye konuşmuş. Aynı zamanda yaşanan zorlukların umutlarını tükettiğini bildirmiş.

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez mahcup olmakta ve görevini hakkıyla yerine getiremediği konusunda haklı. Neden mi?

1. Çünkü Türkiye’deki okullarda, üniversitelerde Allah’ın alenen inkâr edildiği Darwinist eğitim veriliyor ve Diyanet buna hiç sesini çıkarmıyor. Öğrencilere “sizin atanız maymun, siz tesadüfler sonucunda var oldunuz, haşa Allah yok” diye anlatılıyor, Diyanetten çıt çıkmıyor, diyanet Müslüman bir ülkede Allah’ın inkar edilmesine göz yumuyor.  

2. Güneydoğu’yu komünist, Marksist, Darwinist PKK ele geçirmiş durumda. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez bir kere bile çıkıp “Güneydoğu’da anti Darwinist, anti materyalist eğitim verilmeli, Kuran mucizeleri ve iman hakikatleri anlatılmalı, halkın imanı güçlendirilmeli” demiyor. “Dağa çıkan komünistlerin beyni Darwinist ideoloji ile yıkanıyor” demiyor, diyemiyor.

3. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez Mısır, Libya, Irak, Suriye, Arakan, Musul ve Filistin’de dökülen kanlar ve yaşanan zulüm için tüm Müslümanları birlik olmaya ve İslam Birliği’ni kurmaya çağırmıyor, sadece umutlarının tükendiğini bildirerek Müslümanları aciz gösteriyor.

4. Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez ısrarla Mehdiyeti inkâr ediyor, “Hz. Mehdi ve Hz. İsa çıkmayacak” diyor. Peygamberimizin Hz. Mehdi’nin zuhuru ile ilgili söylediği yüzlerce hadisin gerçekleştiğini gördüğü ve bildiği halde Müslümanları müjdelemiyor. Tam tersine hocaları toplayıp “Mehdi gelmeyecek” diye konferans düzenleyip hep birlikte konferansta topluca uyuyorlar. Mehmet Görmez tüm İslam âleminin özlemle beklediği Hz. Mehdi’yi ve İslam’ın son kez dünyaya hâkim olacağını müjdelemesi gerekirken bunun tam tersini yapıyor.

Müslümanlar kan revan içindeyken, Ortadoğu’da bu kadar zulüm yaşanırken, evrim teorisi okutularak haşa Allah yok diye öğrencilere öğretilirken ve dinsiz nesiller yetişirken, PKK ile ilimle mücadele dile getirilmezken ve Mehdiyet de alenen inkâr edilirken Diyanet tabii ki görevini yapamaz.

Ancak tüm bunları tersine çevirirse Müslümanları birlik olup İslam Birliği’ni kurmaya teşvik ederse, Darwinist eğitimin kaldırılmasını söylerse, Hz. Mehdi’nin ve Hz. İsa’nın gelişini ve İslam’ın son kez dünyaya hâkim olacağını müjdelerse diyanet başkanı ve onun yanında çalışan yüz bin kişi görevini hakkıyla, layığıyla yerine getirmiş olur.

Müslümanların yaşadıkları büyük zulüm nedeniyle kurtarıcı olarak bekledikleri Hz. Mehdi’dir:

Size ne oluyor ki, Allah yolunda ve: "Rabbimiz, bizi halkı zalim olan bu ülkeden çıkar, bize Katından bir veli (koruyucu sahib) gönder, bize Katından bir yardım eden yolla" diyen erkekler, kadınlar ve çocuklardan zayıf bırakılmışlar adına savaşmıyorsunuz? (Nisa Suresi, 75)

29.11.2016 (Erkan Arkut)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Diyanet İşleri Başkanı Mehmet Görmez “İslam’da kadın dövmek yok!” diye açıklama yapsın!

Mesnevi’nin Kuran’a göre yanlışları ve Rumilik tehlikesi -1

İnsanlar 02.02.2022 saat 22:00 tarihini unutmasınlar, bir yere not alsınlar…

Mümin için dünya hayatında yaşarken iki yol var, birini seçmek gerek...

Her sene Survivor programında insanların insanlıktan çıkmasını mı seyredeceğiz?

Fatih Altaylı boş yere köhne evrim teorisini kurtarmaya çabalıyor!

Alman gazeteci Udo Ulfkotte: CIA’ye çalışan Türk gazeteciler var!

David Lloyd George: Atatürk yüzünden Türkiye’yi parçalayamadık!

Peygamberimiz Suriye’de yaşanacakları detay detay hadislerinde anlatmış!