Portakal Çiçeği

Cesur Gürsel

Portakal Çiçeği

Geçtiğimiz hafta bugün Adana’da yedincisi düzenlenen Portakal çiçeği festivalindeydim. Aynı festivale ilk kez geçen sene gitmiş ve gerçekten çok keyif almıştım. Bu yıl da işi gücü bırakıp hafta sonuna denk getirerek festivaldeki yerimi aldım.

Sokaklar cıvıl cıvıl ve iğne atsan yere düşmez bir kalabalık vardı. Konserler, etkinlikler, bir şeyler satmaya çalışan sokak tezgahları, takılar, rengarenk kostüm giymiş gençler… motorcular, vosvoscular, halay çeken insanlar derken festivalden ayrılmak istemiyorsunuz.

Karnınız mı acıktı? Canınız ne çekiyor? Sıkma, gözleme? Tantuni? Sucuk? Dürüm? Döner? Kebap ya da ev yemeği… Ne ararsanız yanı başınızda ve çok makul fiyatlarla festivalde satılıyor. Dileyen alkol de alıp içebiliyor. Kimsenin kimseye karıştığı yok. 2 gün boyunca festivalde gezdim ve tek bir olaya bile tanık olmadım. Bakın burası son derece önemli! On binlerce insan var ama olay yok.

Yine portakal çiçeği festivali için yurdun dört bir yanından gelen insanlar otelleri doldurmuştu. Festivale katılanlar arasında ünlü haber spikerleri, medyada ve magazin dünyasında tanınmış simalar, sanatçılar bile vardı. Açıkçası otellerde yer bulmakta zorlandım. En son arabada uyumayı bile düşünmüştüm ki bir arkadaşım sağolsun yardımcı oldu.

Gaziantep’de ise yine bu yıl Ağustos ayında yapılacak olan Fıstık festivalini de geçmiş yıllardan az çok bilen biriyim. Ancak Portakal çiçeği festivali ile kıyaslamam doğru olmaz. Sadece şunu diyebilirim Gazi şehrimizin bu anlamda daha çok tanıtıma ihtiyacı var.

10.04.2019 (Cesur Gürsel)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Virüsten Nasıl Kurtuluruz?

Tütün

Yağmurun iki Yüzü

Operatör Depremi!

Yasaklar Kenti!

Eylül Kapıda

İstanbul Seçimi ve Zamlar!

Dolar'ın Ateşi Düşmüyor

Menemen Hanım ve Pilav Bey