Mezhabaya götürülürken kaçan ve bir geyik ailesiyle sekiz ay yaşayan ineğin hikayesi... Çok güzel

Atilla Karaduman

Mezhabaya götürülürken kaçan ve bir geyik ailesiyle sekiz ay yaşayan ineğin hikayesi... Çok güzel

Kelli Bender
26 Haziran 2018 05:19
Ormandan çıktık mı?

Eğer inek Bonnie'sen, evet! Bu sevimli kahverengi ve beyaz inek , New York Watkins Glen'deki Farm Sanctuary'de yaşıyor , ancak oraya ulaşmak uzun, korkutucu ve bazen de sihirli bir yoldu.

4 aylıkken buzağı, kesim için sığır yetiştiren bir çiftlik olan Holland, New York'taki evinden kaçtı ve Farm Sanctuary'i bildirdi . Bonnie'yi yöneten şey, bir mezbaha satılmak üzere toplanmış olan sığır ailesinin umutsuz çığlıklarıydı. Sahipleri şaşkın ineklerle bir karavan yüklemekle meşgulken Bonnie, anı yakaladı ve yakındaki ormana doğru koşuyordu.


Çiftlik Barınağı
Bonnie'nin kaçışı sözleri hızla mahalleye yayıldı ve ormanda dolaşanlar ineğin parıltılarını yakalasa da, hiçbiri onu yakalayamadı. Haftalar geçti ve Bonnie geniş kaldı. Pek çok kişi, ineğin kış boyunca ormanda tek başına nasıl hayatta kalabildiğine şaşırdı. Yakında çiftlik hayvanının yalnız olmadığını gördüler.

 

Becky Bartels
Ormanda avcılar tarafından kurulan kameralar geyik sürüsü ile çevrili Bonnie görüntülerini almaya başladı. Kameraların yakaladıklarına dayanarak, Bonnie'nin sürü ile teselli bulduğu ve bunun ardından da sürünün onu kabul ettiği anlaşıldı. İnek seyahat etti, yemek yedi ve orman canlılarıyla dinlendi. Bu sürü hayvan, farklı bir tür olsa da, orijinal ailesini kaybettikten sonra yeni bir gruba kabul edildi.

 

Becky Bartels
Bonnie ormanda hayatta kalırken ortaya çıkan hayvan sever Becky Bartels bunun her zaman böyle olmayacağını biliyordu. Bonnie, kuzeydoğu kışında acımasız bir evcil hayvandı. Bonnie'yi kurduğu bir kamerada gördükten sonra, Bonnie'nin geyik arkadaşları ile birlikte düştüğü toprağa sahip olan Bartels, ineğe yaklaşmaya başladı. Kış boyunca, her gün, Barteller karla dolaşır, yiyecek taşıyan bir kızak çeker ve Bonnie'nin yatağını giyerdi. Sonunda, en son karşılaşmasından sonra insanlardan korkan inek, Bartel'lere kadar ısındı ve ona patlar ve atıştırmalıklar için yaklaşmaya başladı.


Çeviri Google tarafından yapılmıştır ( Atilla Karaduman )

23.12.2018 (Atilla Karaduman)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

8 MART KADINLAR GÜNÜ'NDE BAŞIMA GELENLER...

Gazetecilerin " Pişman mısın " sorusuna yetkileri var mı?

Gaziantep AFAD Müdürü Bekir Şen'in Olay'a gönderdiği saçma sapan Açıklaması...

Seçimin İki Kazananı İki Kaybedeni

Üçkağıtçılar, Safindurlar ve değişen ne...

İstanbul ve Ankara kazanıldı ise bunda en büyük pay kimindir biliyor musunuz...

ÖKÜZ AHMET PAŞA

Beni terleten 8 Mart günü

NEDEN