LAF BEBELERİ

Jan PAÇAL

LAF BEBELERİ

   

 

Sizleri ele veren nedir aziz sürüngenler, bilir misiniz?

Karakterlerinizin çözümlemesinde yaptıklarınızla sözlerinizin taban tabana zıt olması sizi ele vermesin sakın. "Zengin bir ülke fakirin değil zenginin de otobüse bindiği ülkedir" derken altınızdaki son model arabalarınızdan başkasına binmem nidalarınız tebessümle karşılanıyor bilesiniz!


En büyük hırsızların, yankesicilerin hatta katillerin baş tacı edilip ülke yönettiği bu dünyada sizlerin küçücük yalancıkları inanın çok masum kalıyor. Yalan üstüne dolanan nankörlük salkımları sizi saklar mı sanırsınız?


Sosyal medyada bir bayrak paylaşırsınız, "beğenmeyen ne olsun" dersiniz ancak üç beş beğeniyle kalırsınız. Fakat bu sırada sövüp saydığınız milletin mensupları sizin sınır dışındaki köylerinizde yaşayan canlarınızı kurtarır, sizin ayran hala kabarık kalmış mıdır? Dahası sokmayız o adamı cumbaba köşküne der tv ye bile silahla çıkarsınız amma o çıkış sırasında el pençe durursunuz!


Ülke bizim dersiniz ama arazileri satacak bir yabancı bulsak da önce sakalımızı sonra da parsayı alsak derken parayla gelen her şey kabulünüzdür.


İşte böyle büyük delikanlılarsınızdır. İşte böyle büyük ruhlara sahipsinizdir. O kadar büyüksünüzdür ki, ıssız köşede bir garibanı on kişi döver akşam erkeklik türküleri söylersiniz. Büyüksünüzdür sizler çok büyük. Bizler ulaşamayız bu büyüklüğe, küçüklüğümüzle kalır seyrederiz komedyayı. Kendinizden başka anca dalkavuklarınızı kandırırsınız. Kimse göremez bilemez sanırsınızda yalanlarınıza kendinizde inandığınız için olmayan vicdanınızda en ufak bir esinti hissetmesiniz!


Siyasetin soysuzluğu taşınmıştır özel hayatlarınıza da. Yüzlere gülerken içinizden geçen fesatlıklar yiğitlik olmuştur ya, laf yetmez anlatmaya. Yiğitsiniz, hem de en büyüklerinden. Eğer ki dedeleriniz de sizin gibi ise sızlayacak kemikte yoktur toprakta.


"Müslüman'a her şey mubahtır" bu yüzden. ne yapsanız ne etseniz yatacak yeriniz kalmamıştır mitolojide.


Salak sanırsınız niyeti iyi olanları, sömürmek için bu insanları dişleriniz bilerken en güzel maskelerinizden birini seçersinizde hani sadece kanan kendiniz olursunuz.


Cebinizdeki parayla siz ancak kendinizi ve de kansızlarınızı kandırırsınız?


Bir gün kendinizin de öleceğiniz hiç gelmez aklınıza.


Ve gerçekten sorarım avuçlarınız gökyüzüne açık Fatiha okurken bile meftaya bir ders almaz mısınız?


Ve şuna da cevap verin eleştirdiğiniz soyguncular ile aranızdaki fark nedir? Meblağ farkı mı?


Siz süslü püslü beyler ve de hanımefendiler keşke sözleriniz gibi olsa hayatlarınızda bir nebze saygı görseniz yalakalık değil.


Biz küçüklükler siz büyüklükleri görünce bir hoş oluruz, haramın zıkkımın ne olduğunu görürde yaradana bir daha hayran kalırız.

10.09.2014 (Jan PAÇAL)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Anti Paralel Tanrı

OLMAK YA DA VAROLMAK

Ey Çapulcunun Evladı

GELDİ Mİ?

HERKES

Bu yanlışın içindesin

Vicdansız suretler...

2 CİNS, 1 SAVAŞ

Gördüğün Gerçek Değil