Kadın ve Estetik

Figen Göksen

Kadın ve Estetik

Bir kişinin güzel olarak adlandırılmasında, kişilik, zeka, zerafet, cazibe ve iyi huy gibi iç güzelliklerinin, genç ve sağlıklı görünümüyle bir bütün halinde olması gerekmektedir.


Kişi, ilk görünüşte dikkati çekecek bir güzelliğe sahip olabilir ama zaman içerisindeki davranışları ve yaşamdaki tutkuları, dış görünümünden daha çok önem taşır.

Kadınlar, ister çalışsın, ister çalışmasın, doğası gereği her daim güzel görünmeyi ve beğenilmeyi arzular.İpek gibi yumuşacık saçlar, güzel gözler, pürüzsüz bir cilt, ince bir vücut kadınların vazgeçilmezidir.

Her ne kadar iç güzellik dış güzellik kadar önemli olsada, bütün dünyada giderek artan dış güzelliğin önemi bir takıntı haline gelmeye başlamıştır.

Giderek artan estetik merakı ve çılgınlığı her kesim kadının vazgeçilmez tutkusu halini almıştır.Estetik, güzellikle ilgilenen bir felsefedir. Beğenilme duygusu ve güzel olmakla yakından ilişkilidir. Gelişen ve değişen bri dünyada, değişime ayak uydurmak önemlidir.

Kadında güzelliğe düşkün olduğu için estetik, kadının vazgeçilmezi olmuştur. Elbetteki bakımlı olmak ve güzel görünmek çok hoş ama işin içine abartı girince pekde hoş olmayan görüntüler çıkıyor.

Zamanın yüzümüzde bıraktığı izleri silmek, doğaya aykırıdır ve kusursuz güzellik yaratmak gerçekçi ve sağlıklı değildir.

Fiziksel bir problemi hallatmek adına yapılan estetik cerrahiler sorun olmamaktadır. Fakat genç kızlarımızında içinde olduğu, genç , yaşlı neredeyse çoçuk denecek yaşta bile yapılan estetik operasyonların, günümüzde estetik gelinen çılgınlığı göstermektedir. Sadece beğenilme duygusu yada özgüven eksikliği ile yapılan operasyonların, sorun gidermenin aksine ciddi ve kötü görüntülere sebep olduğu görülmektedir.

Kadın için estetik, zamanın alıp götürdüğü güzelliği yada bir problemi tekrar kazanmak adına, doğru ekiple ve doğru ellerde yapılmalıdır. Aksi takdirde, fiziksel güzelliğe fazla bağımlı olup bunu takıntı haline getirmek, insanı kendinden ve özünden uzaklaştırır ve ciddi psikolojik sorunlara sebep olur. Zaten özgüveni yüksek olan ve kendi iç güzelliğinin farkında olan kadın yaşı kaç olursa olsun gerçek güzelliğe sahiptir.

12.12.2015 (Figen Göksen)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

İlerlemiyoruz...

Sütümüz mü bozuldu?

İnsanoğlu bir tuhaf

Yeni model aile, koruyucu aile modeli

Hayatımıza damga vuranlar; Kadınlar, annelerimiz

23 Nisan Çocuk Bayramı’mız

Rehber köpekler

Çiçek deyip geçmeyelim... B&B Tasarım by Belma Büyükkoç’u dinleyelim.

Kafalar karışık...

YETERRR

KADIN OLMAK

Yaş Alınca neler oluyor ?

engelliler komisyonundan başarılı bir proje

En yakın iki arkadaşımız Facebook, Twitter

Okumuyoruz, okumayı sevmiyoruz

Kitap getirene Markopaşa müzikali biletleri

Beyinleri belden aşağıya çalışan arızalı erkekler

İşte zayıflamanın yeni YÖNTEMİ...

Görmedim, Duymadım, Konuşmuyorum

' HAKUNA MATATA '

Ben, Sen, Biz, Siz, Hepimiz

' Nerde galmıştık '

Yok öyle kı..nızın üstüne oturmak

Anadoludaki kadın, Batıdaki kadın

Kaynayan suda kurbağa olmayın

Adam gibi adam olamayanlar, okumuş adam olamamışlar

Yeni yıl yaklaşırken

Semt pazarı ve sepet hamalı

YOGA...Peki neden yoga yapalım

Ağzı Dolu Boş İnsan

RAKI CANDIR...