IBM Siber Güvenliğe 200 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

İsa Altun UYARIYOR

IBM Siber Güvenliğe 200 Milyon Dolar Yatırım Yapıyor

IBM Security, bu yıl yapılan 200 milyon dolarlık yatırım kapsamında yeni tesisler, hizmetler ve yazılımlar dâhil olmak üzere olaylara müdahale yeteneklerinin önemli ölçüde artırıldığını duyurdu. Bu yatırımlar arasında, Massachusetts'in Cambridge şehrinde kurulan ve katılımcıların canlı kötü niyetli yazılımlar ve gerçek dünya senaryoları kullanarak siber saldırılara karşı hazırlanmayı ve bu saldırılara müdahale etmeyi tecrübe ettiği, sektörün ilk ticari sektöre yönelik Siber Simülatörü içeren yeni Küresel Güvenlik Genel Merkezi de yer alıyor. (Kaynak: John Mottern/Feature Photo Service for IBM)

IBM ayrıca, şu anda ayda 1 trilyondan fazla güvenlik olayını işlemekte olan küresel IBM X-Force Komuta Merkezleri ağının yeteneklerini ve kapasitesini artırıyor. Bu güvenlik operasyonları merkezlerinde, sohbet oturumları ve veri sağlama için Watson ve siber güvenlik olaylarının hızla ele alınmasına yönelik Watson for Cybersecurity gibi kognitif teknolojileri kullanacak olan 1.400 güvenlik profesyoneli görev yapıyor.

 

IBM, yapılan duyuru kapsamında, IBM X-Force Olaylara Müdahale ve İstihbarat Hizmetleri (IRIS) adı verilen yeni bir olaylara müdahale ve istihbarat danışmanlığı ekibi de kurduğunu açıkladı. IBM'in yatırımları aynı zamanda, olaylara müdahale alanındaki öncü şirketlerden biri olan Resilient Systems firmasının bu yılın başlarında satın alınmasını da kapsıyor.

 

Ponemon Enstitüsü'nün IBM sponsorluğunda gerçekleştirdiği ve yine aynı gün duyurulan Siber Dayanıklılık konulu yeni bir araştırma, ankete katılan BT ve güvenlik profesyonelleri arasında kuruluşlarının tüm organizasyon çapında uygulanan modern bir olaylara müdahale planına sahip olmadığını belirtenlerin oranının yüzde 75 olduğunu ortaya koyuyor. Bu planlama ve koordinasyon eksikliği, bir olaya hızla müdahale edilmesini ve maliyetlerinin kontrol altında tutulmasını zorlaştırabiliyor. Örnek olarak ise 2018 yılında, İngiltere'de bulunan kuruluşların veri ihlallerini 72 saat içerisinde düzenleyici kurumlara bildirmesi gerekeceği ve bunu yapmayanların küresel ölçekteki yıllık cirolarının yüzde 4'üne kadar ulaşan oranlarda cezalarla karşı karşıya kalacağı veriliyor.

 

IBM Security Genel Müdürü Marc van Zadelhoff, "Müdahale etmeye hazır olmak, bir siber güvenlik olayının krize dönüşmesinin önlenmesinde ilk savunma hattını oluşturuyor," şeklinde açıklıyor. "Şirketlerin siber saldırılara gereken şekilde hazırlanmak – ve müdahale etmek – için güvenlik istihbaratını, teknik becerileri, hukuki hassasiyeti ve yasal düzenlemelere ilişkin anlayışı kapsayan stratejik bir bileşimi kapsamlı bir eylem planıyla birleştiren, tüm işlevlerin katıldığı ekipler oluşturması gerekiyor. Yatırımlarımız sayesinde, IBM'i müşterilerin giderek artan siber suçlara karşı birinci sınıf yetenekler geliştirmelerini sağlayacak kapsamlı bir siber güvenlik bağışıklık sistemiyle sektörde benzersiz bir konuma getirdik."

 

IBM X-Force Komuta Merkezleri ve Yeni Siber Simülatör

IBM Security'nin Cambridge'deki yeni genel merkezi 75 Binney Street'te bulunuyor ve geçmişte yalnızca kamu sektörünün sahip olduğu yetenekleri ve deneyimleri bir araya getiren tam işlevsel bir "Siber Simülatör" içeriyor. IBM'in yeni X-Force Komuta Merkezi Cambridge Siber Simülatörü, çok geniş bir tehdit yelpazesine gereken şekilde hazırlanma, müdahale etme ve bunları yönetme konusunda eğitilmeleri için insanların siber saldırı simülasyonlarının içerisine girmesini sağlıyor. Üst Düzey Bilgi Güvenliği Yöneticileri ve bu kişilerin güvenlik ekipleri ile aynı zamanda diğer üst düzey yönetim/iş kolu üyeleri, yönetim kurulu üyeleri, öğrenciler ve diğer kişiler gibi güvenlik uzmanlığına sahip olmayan kişiler bu deneyimden yararlanabiliyor.

 

IBM'in Siber Simülatöründe canlı kötü niyetli yazılımlar, fidye yazılımları ve gerçekçi siber saldırı deneyimleri sunulması için karanlık ağdan alınan diğer gerçek dünya bilgisayar korsanı araçları kullanılıyor. Tesis, hayali bir şirketin saldırı simülasyonları için kullanılan ve bir petabayt boyutunda bilgiyi, 3.000'den fazla kullanıcıyı ve İnternet'in bir simülasyon sürümünü içeren fiziksel olarak ayrıştırılmış ağını içeriyor.

 

IBM, Siber Simülatör deneyimi kapsamında, müşterilerin siber saldırıları tecrübe etmesine, bu saldırılara karşı kendisini savunmasına ve saldırıları devre dışı bırakmasına yardımcı olacak gerçek dünya senaryoları tasarlıyor. Bu senaryolar aynı zamanda, kuruluşların ülkeden ülkeye ve eyaletten eyalete değişen yasal düzenleme gereksinimlerinin karşılanmasından müşterilere, iş ortaklarına, medyaya ve tedarik zincirine bildirimlerin gönderilmesine ve yönetime kadar bir olayın ardından hızla müdahale edilmesi için gerekli olan adımlar konusunda eğitilmesine yardımcı oluyor.

 

IBM ayrıca, 15 yıldır işletmekte olduğu ve tamamen yenilenen bir güvenlik operasyonları merkezi olan IBM X-Force Atlanta Komuta Merkezi'ni açtığını da bu duyuru kapsamında kamuoyu ile paylaşıyor. Kapasitesi yüzde 75 oranında artırılan tesiste şu anda her gün 35 milyardan fazla güvenlik olayı işleniyor.

 

IBM X-Force Atlanta Komuta Merkezi, şirketin 133 ülkedeki 4.500 müşterisinin korunmasına yardımcı olan Güvenlik Operasyonu Merkezleri ağı için bir genel merkez olarak hizmet veriyor. Güvenlik operasyonu merkezleri, IBM X-Force Tehdit İstihbaratını kullanarak, 100 milyondan fazla web sayfasının ve görüntünün analizinden elde edilen öngörülerden yararlanarak ve izlenen 270 milyon uç noktasından veri toplayarak her gün 200.000 yeni tehdit istihbaratı sağlıyor.

 

IBM ayrıca, daha önce modernize edilen Kosta Rika ve Tokyo'daki IBM merkezlerinin desteği ile Bangalore ve Polonya'daki IBM X-Force Komuta Merkezleri için güvenlik olaylarını ve istihbaratı işleme kapasitesini artırıyor ve müşterileri için ölçeklenebilen küresel bir savunma ağı oluşturuyor.

 

Üst Düzey Güvenlik Danışmanlarından Oluşan Yeni IBM X-Force IRIS Ekibi

IBM ayrıca, IBM X-Force IRIS adı verilen yeni bir olaylara müdahale ve istihbarat danışmanlığı ekibi oluşturuyor. Küresel Lider Wendi Whitmore yönetimindeki IBM X-Force IRIS ekibi, dünyanın farklı yerlerinde bulunan, olaylara müdahale ve tehdit istihbaratı konularında köklü uzmanlığa sahip 100'den fazla üst düzey siber güvenlik danışmanından oluşuyor.

Whitmore, IBM X-Force IRIS ekibini son on yılda gerçekleşen en büyük siber güvenlik ihlallerinin çoğunda müdahaleye liderlik etmiş olanlar dahil olmak üzere geniş bir deneyim yelpazesine sahip güvenlik danışmanlarını bir araya getirerek oluşturdu. Müdahale deneyimleri perakendecilik sektöründen siyasete ve uluslararası bankacılık ağlarına kadar uzanıyor. Yeni ekibin büyük bölümü, halen kullanmakta oldukları istihbarat toplama ve analiz yeteneklerini kazanmış oldukları federal emniyet ve istihbarat kurumlarının eski güvenlik uzmanlarından oluşuyor.

 

IBM X-Force IRIS ekibi, Şubat ayında duyurulan hizmetleri geliştirerek IBM'in olaylara müdahale yeteneklerini daha da artırıyor. Yeni danışmanlık yetenekleri, IBM X-Force istihbarat hizmetlerinin de dahil edilmesiyle, müşterilerin kendilerini siber saldırılara karşı korumak ve saldırıların etkilerini daha hızlı ve kesin biçimde ortadan kaldırmak için siber saldırıların nerede ve nasıl gerçekleştirildiğini anlamalarına yardımcı olacak.

 

Hazırlığa ve planlamaya odaklanan IBM X-Force IRIS uygulaması, müşterilerin ortamlarını test etmelerine, saldırı senaryoları gerçekleştirmelerine ve daha fazla güvenlik gerektiren ve dayanıklılığın sürdürülmesi açısından kritik önem taşıyan temel iş sistemlerini ve süreçlerini belirlemelerine yardımcı oluyor. IBM X-Force IRIS, proaktif planlamaya verdiği önemle, müşterilerin müdahalenin maliyetlerini ve komplikasyonlarını azaltmasına yardımcı olabiliyor ve bu da bir olayın daha kısa sürede kontrol altına alınmasını sağlayabiliyor.

 

IBM X-Force IRIS'in yetenekleri arasında:

- Sorunlara müdahale için proaktif planlama ve hazırlık eğitimi

- Olay benzetimi ve Kırmızı Takım / Mavi Takım dahil olmak üzere masaüstü egzersizleri

- Kontrol altına alma, düzeltme ve tehdit istihbaratı için eşzamanlı bir yaklaşım

- Adli analiz

- Tehdit İstihbaratı analizi yer alıyor.

Resilient Systems Firmasının Olaylara Müdahale Konusundaki Öncü Teknolojisini Temel Alıyor

Bir IBM şirketi olan Resilient, güvenlik profesyonellerinin olayları yönetmesine ve olaylara daha hızlı ve daha akıllıca müdahale etmesine yardımcı olmak amacıyla tasarlanmış kapsamlı bir olaylara müdahale ve koordinasyon yazılım platformu sağlıyor. Platform, kaybolan bir dizüstü bilgisayardan, kötü niyetli yazılım saldırılarına kadar potansiyel tehditleri kapsayan Ulusal Standartlar ve Teknoloji Enstitüsü ve SANS Enstitüsü standartlarını esas alan çevik kılavuzlara ve müşterilerin mevzuata uygunluğu sürdürmesine yardımcı olmak üzere, küresel ihlal bildirimlerini de kapsayan en büyük gizlilik veri tabanlarından birine sahip. Bu özellik, müşterilerin siber olayların etkilerini daha kısa sürede azaltmalarına olanak sağlıyor ve aynı zamanda karşı karşıya oldukları riskleri asgari düzeye indirgemelerine yardımcı oluyor.

9.12.2016 (İsa Altun UYARIYOR)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR

Siber suç ile casusluk beraber büyüyor

VERİ KAYBETMEMEK İÇİN

Güncelleme ve güvenlik

Siber korsanlar boş durmuyor

Dijital Çağda Çocuk Olmak

Siber casuslar iş başında

Şirketler neden Bitcoin'e yatırım yapıyor?

SİBER SUÇLULARDA HEDEF YAŞLILAR

Çevrimiçi Uzaktan Gözetmenlik

SİBER SALDIRILARDAN KORUNUN!

“Güvenli Değil” uyarısı

Clubhouse kullanma rehberi

SAHTE VİLLA DOLANDIRICILIĞI!

Kötü amaçlı SMS

BİLİŞİM GÜVENLİĞİ

Yapay zeka ile dolandırıcılık

Linkedin’de Kişisel Marka Olmak

SİBER SALDIRILAR ÜRKÜTÜYOR

NFT, dolandırıcıların hedefinde

Siber saldırılar arttı

İNTERNETTEN HEDİYE ALIRKEN DİKKAT!

İnsan, doğa ve yapay zeka

Dolandırıcılık Raporu 2020

Güvenli şifreler oluşturmak

SAHTE BAYRAM İKRAMİYESİ SMS’LERİNE DİKKAT!

Mobil uygulama güvenliği

HUKUKA AYKIRI ÇEKİLİŞ YAPANLAR

ŞİFRENİZ GÜVENDE Mİ ?

DOLANDIRICILIK E-POSTALARI

SİBER SALDIRILAR VE KİMLİK AVI

Kripto paranın tanımı

KİŞİSEL VERİLERİ GÜVENDE TUTMANIN YOLLARI

Siber Riskler

Şifresiz sanal ortam

Saldırılar KOBİ'lere yapılıyor

Siber hırsızlık hız kesmiyor

EN YAYGIN 5 SİBER TEHDİT

ŞİFRESİZ BİR DİJİTAL DÜNYA

Yedeğiniz yoksa dijital hayatınız tehlikede

YEMEKSEPETİ KULLANICILARININ DİKKATİNE

Sekiz adımda dijital temizlik

PATRON DOLANDIRICILIĞI

Pandemiyi fırsata çevirdiler

Pandemi ve Uyku sorunu

GİYİLEBİLİR CİHAZLAR VE GÜVENLİK RİSKLERİ

SAĞLIK SEKTÖRÜNE SİBER SALDIRILAR

Çalınmış parolalar 15 dolardan satılıyor

GÜÇLÜ AĞLAR İÇİN DİJİTAL TEMİZLİK

Startup'lara güvenlik tavsiyeleri

Siber Güvenlik Yol Haritası

Siber zorbalık

Kripto para dolandırıcılığı

'3 BİN TL PANDEMİ DESTEĞİ' YALANI

WHATSAPP'TAN GELEN KADINLAR GÜNÜ MESAJLARINA DİKKAT!

DİJİTAL TACİZE KARŞI UYARILAR

VODAFONE'DEN DEV YATIRIM

YAŞAM HAKKI KUTSALDIR

VERİ KURTARMA TALEPLERİ

WhatsApp krizi nasıl çözülecek?

ŞİDDETE 'SESSİZ KALMA'

MOBİL UYGULAMA TRENDLERİ ( Y ve Z KUŞAĞI)

VERİ KAYBINA DUR DEMEK İÇİN

TREND MİCRO CLOUDSEC OTURUMU

VERİ ÇALAN SİTELER

Dijital Çağda İnsan Kalmak / Kadın ve Adalet Zirvesi

VERİ İHLALİNİN ARDINDAN NE YAPMALI?

İŞLETİM SİSTEMLERİNİ GÜNCELLERKEN

RIZASIZ KULLANILAN KİŞİSEL VERİLER SUÇ TEŞKİL EDİYOR

VERİLERİN SİLİNME SÜRECİ

Mesajlarınız ifşa olabilir

KİŞİSEL VERİLER VE DEPO

VERİLERİ DARK WEB'E SAÇILAN ŞİRKETLER

VERİLERİNİZ SATILDI MI ?

Sosyal medya bağımlılığı depresyon ve yalnızlığa sebep

Siber güvenlik teknoloji

Güvenlik ihlalleri büyük sorun

Ücretsiz içerik pahalıya mal olabilir

Dijitalde İtibar

Siber suç kurbanı olmayın

Sosyal medya evlilikleri nasıl etkiliyor?

KAYBOLAN VERİLERİ KURTARMANIN YOLU

Suçluların gözü, yeni mobil bankacılıkta

IoT Cihazlarınız Size İhanet Edebilir

Siber vurgunculardan veri tehdidi

Dijital Suçlar Birimi uyardı!

E-atık yönetiminde 7 başlık

Cihazlarınızı şirketlere teslim etmeden önce ne yapmalısınız

Kovid-19 ; Odaklanmak için

Mobil cihazlarda Fortnite ( koronavirüs nedeniyle)

Evden çalışma rutini

COVİD-19 VE SİBER HIRSIZLARIN PUSUSU

Elektronik Sigara ölümleri artıyor

Çocuklar ve internet güvenliği

TÜKECİLER VERİ İHLALİ KONUSUNDA ENDİŞELİ

Gençlerde bağımlılık ve öfke ilişkisi

Fidye yazılımlarında yerel yönetimler hedef

Veri sorumlularına önemli uyarı

Bağımlılıkla savaşta aile tutumu

Bağımlılıkta önleme çalışması

IOT CİHAZLAR İÇİN GÜVENLİK

Eroin illetinin etkileri

Eroin tedavisi

Teknolojide Kadın Derneği

Bağımlılık hakkında sorular ve cevapları

Tiner Bağımlılığı

Kimlik avı

Çocuklar KOAH adayı

ŞİFRE ÇÖZÜCÜ ZARARI ENGELLEDİ

Şirketler ve siber koruma

İnteraktif Güvenlik

Sevgilinizi riske atmayın!

Online alışveriş ve bankacılık

En büyük veri ifşası

Boş vermeyin, dahil olun!

Gizlilik ve ihlal

KULLANICILAR SAHTE MAİLLERİ FARK EDEMİYOR

Hackerleri değil, sevdiklerinizi mutlu edin!

KORSANLAR EN ÇOK BU SEKTÖRLERE SALDIRIYOR!

FİZİKSEL GÜVENLİK SİBER GÜVENLİĞİ RİSKE ATIYOR

Uyuşturucu sorunu tartışıldı

Sosyal medya mahremiyeti ihlal ediyor

Zorbalara dikkat

Saldırganların gözü müşterilerde

GENÇLER SİBER ZORBALIĞA SESSİZ

Bağımlıyı tanıma rehberi

Ucunda ölüm var

Sen içersen o da içer

Kötücül Yazılımlar

Bağımlılık kader değil, çare var

Telefon kaybetmenin stresi oldukça yüksek

Bir Kereden Çok Şey Olur

Hedef mobil bankacılık

Banka müşterileri hedef

Dijital Finans Güvenliği

Akıllı kamera dönemi

AKRAN ZORBALIĞI SİBER ZORBALIĞA DÖNÜŞÜYOR

Okul Güvenliği ve Bağımlılık

Biri sizi izliyor

Gizli ve daha zeki

KODLAMA EĞİTİMİ VERMEK ŞART

İyi parola

Güvenlik teknolojileri yaygınlaşıyor

Bağımlıya Profesyonel destek

Fidyecilere teslim olmayın

Siber suçlular kaçamaz

Siber farkındalık

Dünya Uyuşturucu Raporu

'Bedava', 'ücretsiz' 'kampanyalar

Uygulamalar endişe yaratıyor

BİLİŞİM GRUBU, "Gelecek 5.0"ı konuştu

Bağımlılık tedavisinde başarı

DDos saldırıları

ÇALINAN VERİLER DERİN İNTERNETTE

Dijital sorun yaşama

Siber güvenlik

Nefes Çalışmaları

Çocuklarda online oyunlara daha dikkat etme zamanı

Bayram tatili yaklaşıyor. Siber suçluları engelleyin

ÇOCUKLAR VE DİJİTAL TEHLİKELER

Telefon tacizleri

Instagram sahtekarları

Sahte patron

SİBER SALDIRILAR

Kimlik avı saldırıları

Fidye yazılım saldırıları

Mobil cüzdanlar tehdit altında!

Siberde güvenli sohbet

Yerli çözümler ve yetkin işgücü

Şifre kırmak için 2 Saat Yeterli!

OLTALAMA SALDIRILARI

EVİNİZİN GÜVENLİĞİ

CİHAZLAR DİJİTAL PARA HEDEFİNDE

Dijital itibar ve e koruma

Kripto paraya soygun girişimi

YENİ MEDYA VE KRİPTOPARA

Ofis veri güvenliği

Hırsızlık kurbanları

Hackerların gözü Monero'da

Telefonum olmadan asla

Aşkınız mı internet güvenliği mi?

"AKILLI TELEFON ZİHİNSEL GELİŞİM"

'Dijital Hedef Tahtası'

SAHTE SMS VURGUNU

Bağımlı Köyü Projesi

ÇOCUKLAR TATİLDE SİBER SUÇLULAR İŞ BAŞINDA

Torbacıları bağımlı annelerine sorun

İşlemci açıkları

SOSYAL MEDYA BİLİNCİ

2018: Makinelerin yükselişi

Siber Saldırganlar Yeni Yıl Alışverişinde

TEKNOLOJİDE BİR İLK

Güvenlik Açıkları ve Zararlı Yazılımlar

Saldırılar nasıl oluyor

Zehirli tuzakta internet'in etkisi

ÇEVRİMİÇİ EMNİYET EĞİTİMİ

Yeşilay teknoloji bağımlılığı

Cihazlar saldırıya açık

SİBER SALDIRGANLAR PUSUDA

Bir Kereden Çok Şey Olur

Bir Kereden Çok Şey Olur

Kimyasal terör

Bilgileri hacklendi

ATM SOYAN YAZILIM

CİHAZLAR TEHLİKE ALTINDA!

Gençleri bekleyen tehlike

Ev Cihazları, Siber Suçlulara Hedef

Veri analiziyle dolandırıcılık

Siber saldırlar artışta

Veri İhlalinin etkisi

Sahte Haber Hizmeti

CANLI BOMBA TESPİT SİSTEMİ TÜRKİYE'DE

MOBİL UYGULAMALAR HAYATI KOLAYLAŞTIRIYOR

Bayram ve tatil etkisi Türkiye'yi korudu

Tatildeyken aklınız evde kalmasın

Geleceği Tasarla

Siber saldırganların gözü sanayinin altyapısında

KLİNİĞİN MÜŞTERİLERİNE ÇIPLAK FOTOĞRAF ŞANTAJI

Mobil Ödemenin Akıllı Yolu

Film izlemeye çalışırken, paranızdan olmayın!

Parmaklarınıza ne kadar güvenebilirsiniz

CEZALAR ARTIK ELEKTRONİK ORTAMDA

MOBİLİTE: GÜVENLİ ŞEHİR

Kontrol Bende

Teknoloji okur-yazarı

ŞİRKETLER MİLYON DOLARLAR KAYBEDEBİLİR

GOOGLE DOKÜMANLAR KULLANICILARI TEHLİKEDE!

Veri Merkezi Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken 7 Konu

Wannacry fidye yazılımına karşı önlemler

Kadınlara "Güçlü" Destek

WannaCry saldırısı

Bulut bilişim hakkında 5 efsane!

ÇİFTÇİNİN VERİMLİLİĞİNE DESTEK

ANNENİZE İNTERNETTEN HEDİYE ALIRKEN DİKKAT EDİN!

Siber saldırılara karşı hazır mıyız?

30 İLDE 10 BİN ÇOCUK KODLAMA ÖĞRENECEK

Çocuklara teknoloji için 5 ipucu

Siber suçlular şimdi de Minecraft meraklılarına yöneldi

Sosyal medya fenomenleri dijital pazarda

Saniyede 3 Yeni Siber Tehdit

Veriler her yerde ve çok para ediyor

Enerji sektörü siber güvenlikte teknolojinin hızına yetişemiyor

Bugünkü saldırılar 20 yıl öncesiyle bağlantılı

İnternetle Hayat Kolay Projesi

Şifresiz wi-fi kullananları bekleyen tehlike

Ekranlar iletişimi engelliyor

Acil sağlık ihtiyacı Panik Butonu

Bu çocuklar bizim !

AKILLI CİHAZLARI AKILLICA KULLANIN

Dijital hijyene önem vermemek verileri riske atıyor

Online Güvenli Alışveriş için Nelere Dikkat Etmeli

Türkiye'nin %78'i Neden 4 Megabit Hıza Mahkûm?

Bir milyardan fazla e-arşiv fatura düzenlendi

Bağımlılığa karşı bilinç oluşturmak

Online Güvenli Alışveriş

Mirai Windows'tan yayılıyor...

Günde 350 bin zararlı yazılım

ÇOCUĞUNUZUN KUCAĞINDAKİ CASUS KAYITTA

Bağımlılıkla mücadelede eğitimin önemi

İstenmeyen e-postalardan fidye yazılımı çıktı.

Bu güncellemeye dikkat!

Kadınlar dijitalleşecek

Üzgünüz diyerek 250 bin dolar istiyorlar

Erkekler "like" konusunda daha hassas

PlayLab'dan teknoloji kampı!

ÇOCUĞUNUZLA SOSYAL MEDYA SÖZLEŞMESİ

Teknolojiye daha fazla kadın eli değecek

Zayıf şifre tehlikesi

Çocuklara Hediye Seçerken Güvenliği Göz Ardı Etmeyin

ÇARESİZSENİZ, ÇARE "SİZSİNİZ"

Kaybetme korkusuyla sosyal medyadan uzaklaşamıyoruz.

Resimlerin içine saklanan virüs

Fotoğraf ile ispat dönemi başladı

2016'nın en büyük siber saldırıları

YENİ YILA GİRERKEN TUZAĞA DÜŞMEYİN

Şirketlere 40 Saniyede Bir Saldırı

Zararlı Yazılımların Sayısı 1 Milyara Ulaştı

BİLİŞİMİN KALBİ ANKARA'DA ATACAK

Şifre-fidye yazılımlarına karşı bir adım daha

Teknolojik gelişmeler iş dünyasını nasıl etkileyecek?

Uyuşturucu sorun çözmez, daha da derinleştirir

İnternetten Alışverişe Günde Yarım Saat Harcıyoruz

Veri Güvenliği Geleceğin En Önemli Sorunu

Bilişim ülkelerin geleceğini değiştirecek

Cihazların Sadece %45'i Korunuyor

Fidye Yazılımı Mağdurları Arttı

Siber Güvenlikte 2017'de Neler Yaşanacak?

Yeni bela: 'Kulaktan alınan uyuşturucu'

Siber güvenlikte doğru bilinen 5 yanlış

Bilgisayar oyunlarında kara para aklıyorlar

Parola kâbusuna son!

MOBİL TİCARETTE TÜRKİYE LİDER

Mobil e-ticaret pazarı büyüyor

DİJİTAL GÜVENLİKTE DEV ADIM

Saldırılar ürkütüyor

Gizlilik mi, popülerlik mi?

YETİŞKİNLER; KUMAR, ERGENLER; SOSYAL MEDYA, ÇOCUKLAR; OYUN BAĞIMLISI

Bağımlılık tedavisi ve devletin rolü (2)

Çocuğunuz internette güvende değil!

Siber savaşta uluslar arası işbirliği

Hedefte Türkiye var

Ön Ödeme Dolandırıcılığına dikkat!

Geleceğin eğitim teknolojileri Türkiye'de!

İnternette güvenli Para yöntemleri

Kişisel veriyi korumayan yanacak

Kişisel veriyi korumayan yanacak

Gerçek dünyaya dönün!

"Çalışmalarımız dünya ülkelerine model oluyor"

Türkiye ekonomisine siber saldırılar artışta

Dernek istismarına dikkat!

Okullar açılırken Cep telefonları tehdit unsuru

Öğretmen ve öğrenci sanal ortamda buluşacak

Siber savaş kapıda

Faturayı çocuklar ödüyor

Comodo: GoDaddy kullanıcıları da hacker mağduru

Hackerler Hangi Yaş Grubunu Hedefliyor

Sahtekârlar kredi kartlarını hedef alıyor

Bağımlıya şiddet uygulamayın

Fidye yazılımlarının yeni hedefi: Hastaneler

Sosyal medya hesabınız güvende mi?

VERİ KAYBI MÜŞTERİ KAYBINA NEDEN OLUYOR

Sanal dünyanın kontrolü sizde olsun

"Festival ve konserler torbacıların hedefinde!"

Bilişimde, Babalar 'light' anneler taşfırın

'Rol model' bir bağımlı Danışmanı

Derin internete dikkat

Fotoğrafınızı çeken bir hacker olabilir

'Bu meret bırakılmaz ki '

Tatilde bilgisayara dikkat

Pronet Panik Butonu kadınların yanında!

Maddeyle mücadeleye Tepe damgası

Dolandırıcılık Raporu açıklandı

Hackerlerin hedefi Mac kullanıcıları

Bayev Derneğinden Onur Ödülü

Çocuklara İnternet Zararlarını Öğreten Oyun ve Pokemon GO

Bu Tv Kanallarına Dikkat !