Ayfer Tuzcu Ünsal ve Müslüm Gürses ( Müslüm Baba )

Atilla Karaduman

Ayfer Tuzcu Ünsal ve Müslüm Gürses ( Müslüm Baba )

Değerli Gazeteci-Yazar Ayfer Tuzcu Ünsal'ın ,dün Facebook sayfasındaki bir paylaşımı bende " derin " bir iz bıraktı.

Yaşamım boyunca pek hafifsediğim ve bulunduğum yerde çalmıyorsa hiç sinlemiyeceğim bir müzik türü ve bunun icracısını paylaşmış Ayfer Hanım...

Önce şaşırdım. " N'oluyo yahu" dedim. Ayfer Hanım ne zamandan beri arabesk sever oldu...

Uztmıyayım. O paylaşımı bir çırpıda okuyuverdim.

Kendisiyle de bir telefon görüşmesi yaparak, bu paylaşımını sayfamda okurlara duyurmak istediğimi ilettim.

Elbette memnuniyetle kabul etti.

İŞTE O PAYLAŞIM

" Tavsiye ederim görün bu filmi... çok genç bir gazeteciyken tanık olduğum olayları bire bir perdede görmek fevkalade duygulandırdı beni... Film bittikten sonra hala bu ülkede hiç bir şey değişmediği için çok ağladım.

Yaşarken Müslüm Gürses’i hiç sevmedim! Söylediği şarkılar beni hiç sarmadı... Yaşam biçimi, acıların insanı oluşunu hiç benimsemedim, daha doğrusu anlayamadım! Babasının annesi ve kızkardeşini öldürmesine tanık olan bir insan, o travmadan kurtulabilir mi? Hayatla barışık olabilir mi?

O yıllarda ki Adana pavyonlarını, tarım işçilerini, yoksulluğu, derme çatma evleri, cehaleti ve şiddetli fevkalade güzel canlandırmışlar. Halk Evlerinin yaptıkları hizmetler de iyi betimlenmiş.

Son not olarak, derme çatma evler yerine bugün TOKİ konutları olduğunu ekleyeyim. Bizi, geri bırakan, yolumuza taş koyan herkesin başına TOKİ konutu çöksün inşallah."

27.10.2018 (Atilla Karaduman)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz

DİĞER YAZILAR