Assos - Sokakağzı'nda Harika Yeni Bir İşletme

Assos - Sokakağzı'nda Harika Yeni Bir İşletme

GAZİANTEPLİ UĞUR ÇIKMAZ, SOKAKAĞZINA YENİ BİR DEĞER KATTI

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinin yaklaşık 17 km güneyindeki Behramkale Köyü'nde yer alan bir antik kent olan Assos - Sokakağzı yeni bir çehre ve değer kazandı.

Midilli, Ege Denizi'nin kuzeydoğusunda bulunan, dağlık bir Yunan adası. Yunanistan'ın ana karasından çok Türkiye'nin Ayvalık ile Burhaniye ilçelerine yakın olan bir ada.

Milattan önce 630 ila 612 yılları arasında yaşadığı rivayet edilen Sappho’nun 4-5 yaşında aldığı kızları evlilik çağına kadar yetiştirdiği biliniyor.İşte bu adanın tam karşısında yer alan Sokakağzı tatil beldesi'ne " Dünyada Türkiye, Türkiye'de Gaziantep " şiarını ilke edinmiş bir Gaziantepli değer katarak Türkiye turizmine artıdeğer kazandırdı.

Koyunevi Köyü'nün sahil kıyısı olan Sokakağzı'nda yıllardır Ada Motel'i işleten Gaziantepli Uğur Çıkmaz, bu kez de sahil bandında " Balıkçı Kahvesi" restoranını işletmeye açtı.

Uğur Çıkmaz, " Türkiye'nin en temiz deniz sahiline sahip olan Sokakağzı'na övgüler bitmiyor. Sakinlik ne deseniz değer. Biz, bir eksikliği tamamladık Sokakağzı'nda: Batı ve ortadoğu kültürünü harmanlayarak bunu yiyecek ve içeceğe dönüştürdük. Bilindiği gibi Gaziantep UNESCO tarafından dünyada Gastronomi kenti ilan edildi. İşte ayrıntı burada yatıyor. Otelimizde kalanlar için deniz sahilinde ayrı bir konseptle hizmet veriyoruz" diyor.

 

Ada Motel ile Balıkçı Kahvesi'nin iletişim numarası ise :0 532 061 40 27

Türkiyenin tatil beldesi olan, Kuşadası, Marmaris, Çeşme ve Bordum'u baz aldığınızda inanılmaz derecede uygun fiyatlar var. Özellikle tertemiz bir deniz ve harika bir havası ile Sokakağzı, İstanbul ve Ankara'nın gözdesi olmuş durumda.

NE DİYORLAR

Sokakağzına tatil için gelen yerli ve yabancı tatilciler, " Burası gerçekten cennetten bir köşe. Saklı cennet de diyebiliriz. Tertemiz bir deniz, harika plaj. Mutlaka görülmesi gereken bir yer. Bir yudum da olsa mutluluk arayanların mekanı olmuş adeta.

NASIL GİDİLİR

Babakale'den Gülpınar yönüne giderken, önce Bektaş, sonra Balabanlı sonra da Koyunevi Köyünü görürsünüz. Koyunevinin sahil şeridine inerek buraya kolayca ulaşabilirsiniz.

24.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz