Ve sağlıkçıları hedef alan Müge Anlı özür diledi

Ve sağlıkçıları hedef alan Müge Anlı özür diledi

İşte Müge Anlı'ya gelen tepkiler

Migreni nedeniyle kendisine aracında iğne yapılması talebini reddeden sağlık emekçilerini hedef alan Müge Anlı'ya "Özür dile" çağrısı yapıldı. Anlı, tepkiler üzerine özür diledi.

ATV'de yayınlanan "Müge Anlı ile Tatlı Sert" programında yeni tip koronavirüse (Kovid-19) karşı ön cephede mücadele eden sağlık emekçileri hedef alındı. Migreni nedeniyle kendisine aracında iğne yapılması talebini reddeden sağlıkçıları eleştiren Müge Anlı, "Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın" sözleriyle sağlık emekçilerine yönelik şiddeti meşrulaştırmaya çalıştı. Anlı'nın sözlerine sosyal medyadan tepki yağarken RTÜK'e şikayette bulunuldu. Tepkiler üzerine Anlı özür dilemek zorunda kaldı.

"SONRA DİYORLAR Kİ DOKTORA İYİ DAVRANIN"

Daha önce de yaptığı skandal açıklamalarla gündeme gelen Müge Anlı'nın bugün hedefinde sağlık emekçileri vardı. Migren hastalığı olduğunu ve sürekli acile gittiğini belirten Anlı, koronavirüs bulaşabilir endişesini ve iğne sonucunda şoka girip ölenler olduğunu dile getirdi. Arabasında iğne olmak istediğini fakat bu talebinin sağlık çalışanları tarafından kabul edilmediğini söyleyen Anlı, devamında şu sözleri sarf etti:

"Sonra diyorlar ki doktorlara iyi davranın. Anlatamıyorsun derdini. En son dedim ki inşallah sen de bir gün böyle bir migren ağrısı çekersi ve aynı tavırla karşılaşırsın. Gör bak nasıl oluyor."

Evrensel Gazetesi
 
@evrenselgzt
 
 

Migreni nedeniyle arabasında iğne olma talebini reddeden sağlık emekçilerini hedef alan Müge Anlı'ya tepki yağdı, "Özür dile" çağrıları yapıldı: https://evrn.sl/9f15D8?a=e5620 

 
Yerleştirilmiş video
 
120 kişi bunun hakkında konuşuyor
 
 

SAĞLIK EMEKÇİLERİ RTÜK'E ŞİKAYET ETTİ

Anlı'nın sağlık emekçilerine şiddeti meşrulaştırmaya çalışan ve teşvik eden bu açıklamaları üzerine RTÜK'e şikayet dilekçeleri gönderildi.

Sağlık emekçilerinin gönderdiği dilekçelerde "Milletimize hizmet etmek için canla başla çalıştığımız bu günlerde, en kritik hastalarına öncelik veren hekimleri ve sağlık çalışanlarını hedef alan Müge Anlı isimli program sunucusu kendi kişisel kazanımları uğruna halkı yanlış yönlendirmekte, galeyana getirmekte ve bu kritik günlerde hastanelerin gereksiz kullanımını ve sağlık çalışanlarına şiddeti ulusal yayını kullanarak teşvik etmektedir. Gerekli uyarı ve cezaların verilmesini temenni ederim" ifadelerine yer verildi.

SOSYAL MEDYADAN TEPKİ YAĞDI

Anlı'nın sözlerine sosyal medyadan da tepki yağdı. "#mügeanlıözürdile" etiketi Twitter'da uzun süre Türkiye gündeminin en üstünde yer aldı.

Paylaşımlardan bazıları şöyle:

DeRin ( l@l gibi)@de_rin_
 
 

Fazla bencilce olmuş

Tak maskeni enjeksiyon
odasına gir, yaptır.

Tıpkı diğer insanlar gibi

Doktorların arabaya gelmesini
istemek ve bunu çok doğalmış
gibi paylaşmak şaşırttı.

Yapsalardı,
başka bir arzunuz var mı?
diye sorsunlar isterdi, eminim

 
41 kişi bunun hakkında konuşuyor
 
 
Betül Akdağ@drbetulakdag
 
 

Sen benim migren agrısı çekerek 80 hastaya bakmaya çalıştığımı, agrı kesici içmek için suya uzanırken “yiyip içmeyi bırak bizi muayene et” diye hasta tarafından azarlandığımı nerden bileceksin?!

 
Yerleştirilmiş video
 
3.424 kişi bunun hakkında konuşuyor
 
 
KardiyoHekimi@drdaisyy
 
 

Düşünsene; herkese evde kal derken kendin korkusuzca, aileni geride bırakarak, insanlık için hastaneye göreve giden bir hekimsin ; birisi çıkmış; kendisine arabasında iğne yapılamayacağını belirttiğin için ekranda canlı yayında sana rahatça beddua ediyor
Rezalet

 
1.120 kişi bunun hakkında konuşuyor
 
 
Mezun Dr. T@dahiliyedahilmi
 
 

Gel arabama iğne yap ne?
hastaneleri beğenmeyip ayağına çağırıyor hakaret üstüne hakaret
Sağlık çalışanlarını motive etmek yerine hedef gösterdi
Ailemizden sevdiklerimizden ayrıyız gecemiz gündüzümüz kalmadı
Şiddeti arttıracak şekilde konuşuyor@drfahrettinkoca

 
 

TEPKİLER ÜZERİNE ÖZÜR DİLEDİ

Müge Anlı, tepkiler üzerine ahaber’e bağlanarak yaşadığı olayı tekrar anlattı ve , “Benim yaşadığım sadece bu hastaneyle ilgili bir sorundu. Benim yayında anlatmak istememin nedeni vatandaşlar benzer sıkıntılar çekebileceğini bilsinler diye söylemek istedim.  Asıl üzüldüğüm, hiç istemediğim halde, koskoca bir sağlık sektörünü hedef almış gibi gösterilmeye çalışılması. Doktorlarımızda, konuyu tam olarak anlatamadığım için özür dilerim” ifadelerini kullandı. 

 

 

31.03.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz