TV10 çalışanları: Ülkeyi yönetenlerin gönlüne cemre düşsün

TV10 çalışanları: Ülkeyi yönetenlerin gönlüne cemre düşsün

TV10 çalışanları: Ülkeyi yönetenlerin gönlüne cemre düşsün

KHK ile kapatılan televizyonlarının açılması talebiyle 71’inci haftada bir araya gelen TV10 çalışanları, Hızır Orucu ayında ülkeyi yönetenlerin yüreğine cemre düşmesini diledi. 

Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile kapatılan TV10’un çalışanları ve izleyicileri, televizyonlarının açılması talebiyle 71’inci kez Galatasaray Meydanı’nda bir araya geldi. “Alevilerin sesi TV10 susturulamaz” pankartının açıldığı eylemde Hızır Orucu ayı olduğu için lokma dağıtıldı. 
 
‘DARDA OLANA YETİŞ YA HIZIR’
 
Eylemde ilk olarak konuşan TV10 programcısı Rohat Emekçi, 71’inci haftalarının Aleviler için kutsal olan Hızır Orucu ayına denk geldiğini söyleyerek, "Hızır ayı mazlumun evrensel dilidir. Nerede mazlum varsa Hızır orada, o renktedir. Hızır ayındayız, darda olana, zorda olana yetiş ya Hızır" dedi.
 
‘ÜLKEYİ YÖNETENLERİN DE YÜREĞİNE CEMRE DÜŞSÜN’
 
Emekçi'nin ardından söz alan Garip Dede Dergahı Başkanı Pir Celal Fırat, tutuklu bulunan TV10 çalışanları Veli Büyükşahin, Haydar Güleç ve Kemal Demir’i hatırlatarak, “Hızır günleri, havaya, suya, toprağa cemrelerin düştüğü gün. Gönül ister ki bu ülkeyi yönetenlerin de yüreğine cemre düşsün. Yeryüzü artık sevgiyle, barışla, kardeşlik vuku bulması lazım" dedi.
 
 
Konuşmanın ardından lokmalar dağıtıldı.M.A
10.02.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz