TÜRKAV GAZİANTEP’TEN ANLAMLI KUTLAMA

TÜRKAV GAZİANTEP’TEN ANLAMLI KUTLAMA

TÜRKAV GAZİANTEP’TEN ANLAMLI KUTLAMA

Türkiye Kamu Çalışanları Vakfı Gaziantep Şubesi 25 Aralık münasebetiyle dün akşam anlamlı bir kutlamaya imza attı. Milletler Kahramanlarıyla Yaşar ismini verdikleri kutlama programı Vakfın Şehit Fırat Yılmaz Çakıroğlu Kültür Evi’nde gerçekleştirildi. Programa Şehitkâmil MHP İlçe Başkanı Aziz Yücel, çok sayıda davetlinin yanı sıra, vakıf üyeleri aileleriyle birlikte katıldılar. Gelenlerin bir çoğu salona sığmadı.

TÜRKAV Gaziantep Şube Başkanı Mustafa Selçuk Uğur yaptığı konuşmada;

Gaziantep Mücadelesi Türk tarihi içerisinde özel bir yere sahiptir. Bu mücadele ki diğer şehirlere örnek olmuş, diğer kurtuluş mücadelelerinin fitilini ateşlemiştir. Zira Ulu Önder “Türk’üm diyen her şehir, her kasaba Gazianteplileri kahramanlık misali olarak alabilirler” sözünü “Ben Gazianteplilerin gözlerinden nasıl öpmem ki. Onlar yalnız Gaziantep’i değil Türkiye’yi kurtardılar” sözüyle bütünleştirirken tam da Anadolu’nun kurtuluş mücadelesinin ateşleyicisi olduğuna parmak basmaktadır.

 

11 ay mücadele ettikten sonra topa tüfeğe ya da düşman askerine yenik düşmeyen bir şehirden bahsediyoruz. Çünkü devrin Fransız kumandanı dahi bunu açıkça belirtir, Antep açlığa yenik düşmüştür. Düşmanla mücadele edilmiş ama açlık şehri kırıp geçirmiştir.

6317 rakamı bizim için önem arz eder. Zira bu rakam Gaziantep’in kahramanlığına şehadet eder. Biz bugün Vakıf olarak bu bilinci taşıyor ve yeni nesillere, genç dimağlara mücadelemizi anlatmaya, Karayılanları, Şehit Kamilleri, Şahin Beyleri dava ruhuyla yaşatmaya çalışıyoruz. Bizim sorumluluğumuz unutmamak, sade unutmamak değil unutturmamaktır. Eğer unutturursak işte o zaman Gök Girsin Kızıl Çıksın.

 

Program Türk tarihinin kısa panoramasının sunulmasından sonra 6317 şehit vurgusu üzerinden Şehit Kamil, Şahinbey, Karayılan bölümlerinin sunumuyla devam etti. Aralarda güzel bir filmin kullanılması ve şiir ve müziklerle desteklenmesi programa ayrı bir zenginlik katmıştı.

Program katılanların tamamı tarafından Gaziantep Marşı’nın söylenmesiyle son buldu.

27.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz