Sanatçı Barış Atay gözaltına alındı

Sanatçı Barış Atay gözaltına alındı

Sanatçı Barış Atay gözaltına alındı

Sanatçı Barış Atay bu sabah saat 06.00’da evine gelen polisler tarafından gözaltına alındı.

İleri Haber'in ulaştığı Atay'ın avukatı Efkan Bolaç, sanatçının gözaltına alınma nedenine ilişkin bilgi verilmediğini belirtirken, Güvenlik Şube'ye götürüldüğünü bildirdi.

Bolaç, Twitter hesabından da “Nihayet Barış Atay’ı gözaltına aldırmayı başardılar. Birilerine yargılanacaksın demek veya affetmiyorum demek ne zamandır suç oldu?” şeklinde tepki gösterdi

İŞTE O PAYLAŞIM

  1.  

    Nihayet ’ı gözaltına aldırmayı başardılar. Birilerine yargılanacaksın demek veya affetmiyorum demek ne zamandır suç oldu?

 

 

Muhalif ve aydın kimliğiyle bilinen sanatçı Baruş Atay aralarında Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’ın da bulunduğu yandaşlar tarafından günlerdir hedef gösteriliyordu. Ahmet Hakan da dünkü “Bu adama haddini bildirin” başlıklı köşe yazısında Atay’ı alenen hedef göstermiş, "Kestirip atın, haddini bildirin" ifadelerini kullanmıştı. Hakan'ın bu yazısının ardından Atay yaptığı yazılı açıklamada Ahmet Hakan’a “Halka karşı suç işleyen iktidar ve tüm diğerleri ağlayarak özür dileyecekler ama yine de yargılanacaklar. Sen de onlardan birisin Ahmet Hakan. Suçları unutmyacak ve affetmeyeceğiz” demişti.

Atay’ın bu açıklamasının ardından bu sabah evine yapılan baskınla gözaltına alınması dikkat çekti.

Öte yandan Atay’ı hedef gösteren Hakan’a sosyal medyada da çok sayıda yurttaş #AhmetHakanHaddiniBil etiketiyle tepki göstermiş, “Gazeteci yerine tetikçi yaz” ifadeleriyle Atay’a desteklerini belirtmişlerdi.

Atay’ın bu açıklamasının ardından bu sabah evine yapılan baskınla gözaltına alınması dikkat çekti.

BARIŞ ATAY AÇIKLAMASINDA NE DEMİŞTİ...TIKLA OKU

http://gaziantephaberler.com/haber/baris-ataydan-ahmet-hakana-yargilanacaksin-tahir-elcinin-kani-ellerinde-haberi-40353.html

16.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz