Şamil Tayyar " Helallik" İstedi; Çoban Osman  "Hakkımı helal etmiyorum"

Şamil Tayyar " Helallik" İstedi; Çoban Osman "Hakkımı helal etmiyorum"

Çoban Osman Türkman, Gaziantep'ten Ankara'ya yürümüş ünlü manken Aysun Kayacı'dan da "özür" dilemişti.

AKP'nin milletvekili seçimlerinde listeye konulmayan isimlerden AKP Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar , Gazianteplilerin cep telefonlarına mesaj atmış, "helallik" istedi. Tayyar, veda mesajında, "Farkında olmadan kırdıklarım olduysa haklarınızı helal edin" ifadelerini kullandı.

ÇOBAN TÜRKMAN TEPKİ GÖSTEDİ

Gaziantepli çoban Osman Türkman ise, Tayyar'ın bu mesajına tepki göstererek, "Hakkımı helal etmiyorum" diye sosyal medyada paylaşım yaptı.

Türkman, Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği'nin 2014 yılındaki seçim sürecinde AKP'li Gaziantep milletvekili Şamil Tayyar'ın baskısı nedeniyle seçimlerden çekilmek zorunda kaldığını iddia etmişti.

Çoban Türkman, Tayyar'ın, "helallik isteme" mesajından sonra Facebook hesabından  bir açıklama yaparak, "Bana yaptıklarını bir ben biliyorum bir de Allah. Milletvekilliğini kullanarak baskı, hakaret, tehdit, küfürler edeceksin, insanları engelleyeceksin, her türlü haksızlığa sebep olacaksın, sonra da çıkacaksın utanmadan, sıkılmadan haklarınızı helal edin diyeceksin. Sana hakkımı helal etsem Hak'ka saygısızlık olur" diye belirtti.

İŞTE OSMAN TÜRKMAN'IN FACEBOOK'TAKİ O PAYLAŞIMI

 
 
 
 

HAKKIMI HELAL ETMİYORUM.
Şamil Tayyar Haklarınızı Helal edin demiş, BEN ETMİYORUM. Bana yaptıklarını bir ben biliyorum birde Allah. Milletvekilliğini kullanarak baskı, hakaret, tehdit, küfürler edeceksin, insanları engelleyeceksin, her türlü haksızlığa sebep olacaksın, sonra da çıkacaksın utanmadan, sıkılmadan haklarınızı helal edin diyeceksin. Sana hakkımı helal etsem HAK’KA saygısızlık olur. 
Şamil Tayyar sen evinde sıcak yatağında kuş tüyü yastığınla yatarken Gaziantep’te şu anda dağ başlarında yılanların, akreplerin arasında, elektriğin, suyun olmadığı yerlerde, yatakları topraktan yastıkları taş parçası olup evine, çocuklarına helal ekmek götürmek üzere mücadele veren binlerce çobana yaptığın haksızlık bu dünyada yanına kar kalabilir, ancak ilahi adalette hesabını vereceğinin huzuru içindeyim. Zerre kadar adaletin şaşmayacağı ilahi adalette öyle hakim, savcı ayarlayıp torpil yapma şansı da olmayacak. Bu dünya da makam ile mevki ile adam vasfı kazandırmaya çalıştıklarınızın da size faydası olmayacak. ALLAH ADİLDİR, ALLAH HAKİMDİR, ALLAH KERİM VE RAHİMDİR.

Görüntünün olası içeriği: 1 kişi, takım elbise ve yazı
 
ÇOBAN OSMAN GAZİANTEP'TEN ANKARA'YA YÜRÜMÜŞTÜ
 
Gaziantep’te 538 üyenin talebi üzerine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı kararı ile Gaziantep Koyun keçi Yetiştiricileri Birliği için alınan seçim kararının mahkeme kararıyla iptal edilmesine tepki gösteren çoban Osman Türkman, Gaziantep’ten Ankara’ya yaya olarak yola çıkma eylemine başlatmıştı.
 
AYSUN KAYACI'DAN ÖZÜR DİLEMİŞTİ
 
Türkman, ünlü manken Aysun Kayacı'dan da "özür" dilemişti. Kayacı'nın, "Dağdaki çobanla benim oyum eşit mesela" dediği için zamanında kızdığını ifade eden Türkman, gelinen noktada, Kayacı'nın haklı çıktığını belirtmişti.

Türkman, "Manken Aysu Kayacı'dan özür diliyorum" başlıklı bir yazı yazarak, Kayacı'nın 10 yıl önceden olacakları gördüğünü ifade etmişti.
 
 
 
 
23.05.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz