Mahkeme Demirtaş Kararını verdi. Milletvekili Toğrul Açıklama yaptı ( TIKLA İZLE )

Mahkeme Demirtaş Kararını verdi. Milletvekili Toğrul Açıklama yaptı ( TIKLA İZLE )

Adliye önünde toplanan grup adına HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul açıklaması yaptı.

Eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın eski Başbakan Ahmet Davutoğlu'na hakaret ettiği iddiasıyla yargılandığı dava dosyası görevsizlik kararıyla basın suçlarına bakan İstanbul 2. Asliye Ceza Mahkemesine gönderildi. Öte yandan söz alan Selahattin Demirtaş, kimlik sorgusu sırasında, mesleğinin ve nasıl geçindiğinin sorulması üzerine "Milletvekili değilim. Aylık kazancım yok. Eşimin desteğiyle geçiniyorum" dedi.

Yargıtay'ın Diyarbakır ve Ankara'daki davaları birleştirerek göndermesi üzerine bugün İstanbul 47. Asliye Ceza Mahkemesi'nde ilk duruşma görüldü. Duruşmaya, Selahattin Demirtaş halen başka suçtan tutuklu bulunduğu Edirne F Tipi Cezaevi'nden Sesli ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul ile milletvekilleri Ali Kenanoğlu ile çok sayıda HDP'li vatandaş da izleyici olarak duruşmada hazır bulundu. Duruşma salonunun küçük olması nedeniyle izleyicilerin çoğu koridoru doldurdu. Selahattin Demirtaş'ın cezaevinden video aracılığıyla duruşmaya katıldığını gören kalabalık alkışladı, zılgıtlar çekti. Bunun üzerine hakim, izleyicileri sessiz olmaları ve görüntü almamaları konusunda uyarıda bulundu.

Adliye önünde toplanan grup adına HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul ve avukat Fırat Epözdemir basın açıklaması yaptı.

TIKLA İZLE

 

14.11.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz