M.Adil Kasapseçkin'de Mezuniyet Sevinci

M.Adil Kasapseçkin'de Mezuniyet Sevinci

M.Adil Kasapseçkin'de Mezuniyet Sevinci

M.Adil Kasapseçkin ilkokulu 4-D sınıfından bu yıl mezun olan öğrenciler,  Eczacılar Lokali’ndeki   mezuniyet pastasından sonra Yavuzeli, Rumkale, Halfeti  ve  Savaşan köyüne gezi düzenleyerek mezun olmasın sevincini yaşadılar.

 

Gaziantep M.Adil Kasapseçkin ilkokulunda 4 yıldır eğitim ve öğretim gören 4-D sınıfı öğrencileri bir yandan mezun olmanın sevincini yaşarken,  diğer yandan da  okuldan ve arkadaşlarından ayrı kalmanın hüznünü yaşadılar.

Gaziantep Eczacılar Lokalinde düzenlenen mezuniyet balosunda Okul Müdürü Verdi Karataş, Sınıf Öğretmeni Funda Üçtaş, öğrenciler ve veliler hep  birlikte mezuniyet pastasını kestikten sonra doyasıya eğlenme fırsatı buldular.

Mezuniyet balosunda  duygu yüklü bir konuşma yapan  sınıf öğretmeni Funda Üçtaş, yaklaşık 4 yıl boyunca çocukları hayata en iyi şekilde hazırlamaya çalıştığını belirterek’’Çocuklarıma  önce insan, vatan, bayrak ve ezan sevgisini aşılamaya çalıştım. Her yönü ile donanımlı bir şekilde  hayata hazırlanmalarına yardımcı oldum. Yaşamlarında önlerine çıkacak engelleri nasıl aşacaklarının ayrıntılarını verdim. Umarın verdiğim bu  eğitimler  hayatınızda size yol gösterici olur. Yolunuz ve bahtınız açık olsun.’’ diye konuştu.

Daha sonra öğrenciler hazırladıkları müzik, dans, skeç, vals,halk oyunları   gösterilerinin yanı sıra okudukları şiirlerle de göz doldurdular.

Okul Müdürü Verdi Karataş sınıf öğretmeni Funda Üçtaş’a  başarılı çalışmalarından dolayı teşekkür plaketi verirken, öğrencilerde çiçek yağmuruna tuttu.  Mezuniyet gecesi boyunca  doyasıya eğlenen ve gecenin tadını çıkarmaya çalışan  öğrenci ve veliler, hafta sonunda  da Yavuzeli, Rumkale, Halfeti ve  Savaşan köyüne gezi düzenleyerek  yılın yorgunluğunu atmaya çalıştılar.

7.05.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz