Kamburluğu önleyen manyetik sırt korsesi

Kamburluğu önleyen manyetik sırt korsesi

Kamburluğu önleyen manyetik sırt korsesi

Duruş bozukluğu problemlerinin giderilmesine yardımcı olan sırt korsesi medikal anlamda oldukça faydalı bir aparat olarak bilinmektedir.

Kamburluğu Önleyen Korse Nedir?

Kamburluk genel olarak yanlış duruş şeklinin meydana getirdiği bir rahatsızlıktır. Yanlış duruş pozisyonları omurganın öne, sağa ya da sola doğru eğilmesine sebebiyet vermektedir. Omurgada meydana bu durum birçok rahatsızlığa yol açabilmektedir. Sık rastlanılan durum ise kamburluktur. Omurga kemiğinin öne eğim göstermesi, omuzların yuvarlaklaşması ve çökmesi sonucunda kürek kemiklerinin yanlara doğru açılması ile kemikler dışarı doğru çıkmaya başlar. Bu durum sırt bölgesinde kavis oluşmasına yani kamburluğa neden olur. Kamburluğu önleyen korse öncelikle dik durmaya yardımcı olarak omurga kemiğinin düzelmesini sağlar. Bunun üzerine omuzların geriye doğru çekilmesini sağlar ve çökme oluşma durumunu engellemeye yardımcı olur. Zaman içerisinde korse sayesinde omurgada meydana gelen düzelme kamburluğu ortadan kaldırarak sağlıklı vücut orantısının oluşmasına yardımcı olur.

Manyetik Sırt Korsesinin Faydaları Nelerdir?

Esnek yapısı sayesinde rahat hareket etmeye yardımcı olan manyetik sırt korsesi omurganın düzelmesine ve omuzların doğru pozisyonda gelmesine yardımcı olur. Omuz, boyun ve kafa arasındaki dengeyi kurarak sırt kemiğinin düzelmesini ve buna bağlı olarak ağrıların azalmasını sağlamaya yardımcı olur. İnce dizaynı ve kumaşı sayesinde kıyafetlerin altında kolayca giyilebilen bu manyetik korse vücudun üst tarafını kavrar ve göbek bölgesinde varsa fazlalıkların toparlanmasına yardımcı olur. Gün içerisinde yapılan pek çok hareket ağrıya neden olabilmektedir. Yanlış oturma veya kalkma, ağırlık kaldırma gibi hareketler farkında olmadan sırtta ağrı meydana getirebilir. Kamburluk önleyici korse sadece dik durmak için değil aynı zamanda sırttaki ağrıların giderilmesi için de kullanılabilmektedir. Faydaları sadece kamburluğu önlemekle kalmaz sırt kaslarının güçlenmesine destek olur.

Kamburluk Önleyici Yelek Korse Nasıl Olmalı? Nasıl Kullanılmalı?

Dik durmaya yardımcı olan kifoz korselerinin esnek bir kumaş yapıda olması gerekmektedir. Öncelikle vücudu tahriş etmeyen ve nefes alabilen kumaşların tercih edilmesi gerekmektedir. Ayrıca gün içerisinde kişinin hareketlerini kısıtlamayan yapıda olması gerekmektedir. Kullanımı ise düzenli olmalıdır. Yaklaşık olarak 3 hafta boyunca her gün 1-2 saat takılması gerekmektedir. Bu korseler kıyafetlerin altında belli olmayacak şekilde dizayn edilmiştir. Bu yüzden sporda, dışarda, evde farklı şekillerde kullanabilirsiniz. Kullanımı sizi kısıtlamaz ve bu yüzden rahatlık sunmaktadır. Eğer ki doktor tavsiyesi üzerine kullanıyorsanız doktorun söylediği talimatlara göre kullanım sağlamanız faydalı olur.

Manyetik Dik Duruş Korsesi Fiyatı Ne Kadar?

Omurga eğriliğinin düzelmesine ve kamburluğun önlenmesine yardımcı olan manyetik korse fiyatı oldukça uygundur ve hem kadınların hem de erkeklerin kullanımına uygun olarak üretilmektedir. Askı bölgesinde bulunan aparatlar sayesinde kolay ayarlanabilir bir yapıya sahiptir. Eğer ki sırt ağrılarınız varsa ve bunlardan kurtulmak istiyorsanız sizler de bu korselerden faydalanabilirsiniz. Duruş bozukluğunu ortadan kaldırmaya yardımcı olan yapısı sayesinde kısa süre içerisinde etki görmeye destek olur. 

29.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz