İsimleri aynıydı, kaderleri de aynı oldu. Bir Ersin Arslan cinayeti daha

İsimleri aynıydı, kaderleri de aynı oldu. Bir Ersin Arslan cinayeti daha

Adalet Bakanı Gül, olayı kınadı

İsimleri aynıydı, kaderleri de aynı oldu. Gaziantep'te Dr. Ersin Arslan, hastası tarafından kalbinden bıçaklanarak öldürülmüştü. Adaşı avukat Ersin arslan'da haciz için gittiği  ev sahibi tarafından tabancayla vurularak öldürüldü. Adalet bakanı Abdülhamit Gül, olayı kınadı. Gaziantep'te öldürülen Ersin Arslan'ın adı Devlet Hastanesi'ne verilmişti.

Y.Y., icra memurlarıyla birlikte hacze gelen Avukat Ersin Arslan'ı tabancayla vurarak öldürdü.

Olay, Gebze ilçesi Sultan Orhan Mahallesi 1113 Sokak'ta meydana geldi. Avukat Ersin Arslan ve icra memurları, haciz işlemleri için bir eve gitti. Memurlara haczi yaptırmak istemeyen ev sahibi Y.Y., belinden çıkardığı tabanca ile Avukat Ersin Arslan'a ateş etti. Arslan kanlar içinde yere yığılırken, ihbar üzerine adrese polis ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Karın bölgesinden yaralandığı belirlenen Ersin Arslan, ambulans ile bir özel hastaneye kaldırıldı. Tedaviye alınan Avukat Arslan, doktorların tüm çabasına karşın kurtarılamadı.

Polis ekipleri, ev sahibi Y.Y.'yi olayda kullandığı tabanca ile birlikte gözaltına aldı.

Gaziantepli Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ise sosyal medyadan yaptığı paylaşımda, olayı kınadı.

İŞTE O PAYLAŞIM

Abdulhamit Gül
 
@abdulhamitgul
·
 
Avukat Ersin Arslan’ın, haciz işlemi esnasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini derin bir üzüntüyle öğrendim. Saldırıyı en güçlü şekilde kınıyorum. Ersin Arslan'a Allah'tan rahmet; ailesine, yakınlarına ve tüm avukat meslektaşlarımıza başsağlığı dilerim.
16.03.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz