İki avukat ölüme terk edildi

İki avukat ölüme terk edildi

AYTAÇ ÜNSAL'IN BABASINDAN YÜREK YAKAN AÇIKLAMA

ÇHD, ölüm orucunda bulunan ve zorla müdahale için hastaneye kaldırılan Aytaç Ünsal ve Ebru Timtik’in, refakatçisiz bırakılarak ölüme terk edildiği açıklaması yaptı. 
 
“Adil yargılanma” talebiyle başlattıkları ölüm orucunu sürdüren Aytaç Ünsal ve Ebru Timtik’in Adli Tıp Kurumu’nun (ATK) “Cezaevinde kalamaz” raporuna rağmen tahliye edilmemesi ve zorla müdahale için hastaneye kaldırılmasına tepkiler sürüyor. 
 
Çağdaş Hukukçular Derneği’nin (ÇHD) sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, Timtik ve Ünsal’ın hastanede refakatçisiz bırakılarak ölüme terk edildiklerini, tüm başvurularına rağmen ne ailelerinin ne de avukatlarının bilgilendirilmediklerini ifade etti. 
 
Aytaş Ünsal'ın babası Nihat Ünsal'da sosyal medya üzerinden yürek yakan bir paylaşım yaptı:
 
 
 
 
 
Nihat ÜNSAL
 
@NihatNSAL14
·
 
OĞLUM AYTAÇ TAHLİYE OLACAK SAĞLIĞINA KAVUŞACAK BAYRAMI BİRLİKTE GEÇİRECEĞİM DİYE İKİ GÜNDÜR ÖYLE SEVİNÇLİYDİMKİ ANLATAMAM. SEVİNCİM RESMEN KURSAĞİMDA KALDI. İKİ AVUKATA VE AİLELERE BUNLARI YAŞATANLAR. TEK DİLEĞİM MİSLİ MİSLİNE YAŞASINLAR. ONLARA BÜTÜN BAYRAMLAR ZEHİR OLSUN.
 
 
 
 
 
HALKIN HUKUK BÜROSUNDAN AÇIKLAMA
 
 
 
Halkın Hukuk Bürosu
 
@halkinhukuk_
·
 
Ölüm orucundaki Avukat Aytaç Ünsal kaçırılarak getirildiği Kanuni Sultan Süleyman E.A. Hastanesi'nde refakatçisiz tutuluyordu. Bugün öğleden sonra annesi Nermin Ünsal refakatçi olarak kabul edildi.Yapılan covid-19 testinin ardından az evvel refakatçi olarak içeri girişi sağlandı.
1.08.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz