Hedefinde Osman Kavala Var

Hedefinde Osman Kavala Var

Hedefinde Osman Kavala Var

Cumhurbaşkanı ve AKP Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM’deki Grup Toplantısı’nda konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Türkiye'de FETÖ'nün büyümesinde, serpilmesinde herkesin payı olabilir” ifadelerini kullanırken FETÖ’nün terör örgütü ilan edilip ona savaş açanların AKP ve kendisi olduğunu belirtti. Erdoğan, FETÖ’nün anlaşamadığı tek liderin ise Milli Görüş'ün merhum lideri Necmettin Erbakan olduğunu ifade etti. 

FETÖ’nün siyasi ayağı tartışmaları ile ilgili de konuşan Erdoğan, “YAŞ’larda bize tek bir FETÖ’cünün dosyası gelmedi” dedi.

HEDEFİNDE OSMAN KAVALA VAR

Dün görülen Gezi Parkı Davası'nda verilen beraat kararları hakkında konuşan Erdoğan, "Gezi olayları aslında tıpkı askeri darbeler gibi devleti ve milleti hedef alan alçak bir saldırıdır" ifadelerini kullandı. 

Gezi Parkı Davası'nda hakkında beraat kararı verilen Osman Kavala, 15 Temmuz FETÖ'cü darbe girişimi davasıyla ilgili olarak yeniden gözaltına alınmıştı.

"GEZİ OLAYLARI MİLLETİ HEDEF ALAN ALÇAK BİR SALDIRIDIR"

-Dünkü gelişmeler Gezi olaylarını bir kez daha hatırlattı. Ağaç bahanesiyle başlayan olaylar sivil kalkışma halini aldı.

Erdoğan, Gezi davasında verilen kararı da eleştirdi. Erdoğan, Osman Kavala için "Bir manevra ile onu beraat ettirmeye kalktılar" dedi

-Hukuka elbette saygımız vardır, ama bizim ve milletimizin gözünde Gezi’nin ve bu kalkışmanın önünde yer alanların hükmü asla değişmeyecektir. 

-Gezi olayları aslında tıpkı askeri darbeler gibi devleti ve milleti hedef alan alçak bir saldırıdır. Bu ülkede milyonlarca fidan diken iktidara ağaç sökme yaftası yapıştıranlara ben sadece lanet okurum.

-Bay Kemal aydınlık gençler diyor, bunlar başta şahsı olmak üzere aldatılmış gençlerdir. Sevsinler senin aydınlık gençlerini.

-Gezi olaylarının Türkiye'ye doğrudan maliyeti 1.4 milyar dolar iken dolaylı maliyeti ise 100'lerce milyar doları bulmuştur.

-Siz değil misiniz bu ülkede yıllarca terörist olarak tescil edilmiş olanların posterlerini Atatürk Kültür Merkezi’nin duvarlarına, göğsüne asanlar?

-Toplumu bölmeyi amaçlayan Gezi olaylarını halkımızla omuz omuza vererek bitirdik. Her kim Gezi olaylarını masum bir çevre hareketi olarak tanımlıyorsa ya gafildir ya da taammüden bu ülkenin ve milletin düşmanıdır. Hukukun her kararına elbette saygımız vardır ama bizim ve milletimizin gözünde Gezi'nin ve bu kalkışmanın önünde yer alanların hükmü asla değişmeyecektir.

19.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz