HDP'li Buldan'ın "Uşak" paylaşımı AKP'li vekili sinirlendirdi

HDP'li Buldan'ın "Uşak" paylaşımı AKP'li vekili sinirlendirdi

MHP'li isim hakaret etti...

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın kontrollü normalleşme kapsamında yayımlanan yeni risk haritasını paylaşırken yaptığı esprili yoruma AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş'ten sert yanıt geldi. MHP'li Muhammet Fatih Erdoğan ise cinsiyetçi bir hakaretle paylaşım yapınca hesabını kapatmak zorunda kaldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, illerin Covid-19 değerlendirme kriterlerine göre renklere ayrıldığı ve ve bu renklere göre riskli alanlarına bölündüğü risk haritasını kamuoyu ile paylaştı.

Koca'nın açıkladığı haritayı paylaşanlar arasında HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan da vardı. Buldan paylaşımda mavi renklere dikkat çekerek, “Adıyaman’ı kaybettik ama Uşak’ı aldık” notunu düştü. 

Buldan'ın paylaşımını alıntılayan AKP Uşak Milletvekili İsmail Güneş ise “Bu mavi senin bildiğin mavi değil Ak partinin iki renginden biri. Dikkatli bak. 11 belediyenin 10'u Ak partide” karşılığını verdi.

MHP'Lİ İSİM HESABINI KAPATTI

Öte yandan MHP'li Muhammet Fatih Erdoğan'ın, Buldan'ın paylaşımına cinsiyetçi ifadelerle paylaşım yapması büyük tepki çekti.

Gelen tepkiler sonrasında MHP'li Erdoğan, hesabını kapatmak zorunda kaldı.

İşte o paylaşımlar:

 

2.03.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz