HDP Gaziantep Binası Polis Ablukasında

HDP Gaziantep Binası Polis Ablukasında

HDP Gaziantep Binası Polis Ablukasında

HDP Gaziantep İl binası polis ablukası altında. Sabah erken saatlerde HDP Gaziantep binası önünde hareketli dakikalar yaşandı. Çok sayıda polis bina önünde bekliyor.

Halen açlık grevinde olan milletvekili Leyla Güven'e destek için aralarında Gaziantep'in de bulunduğu 15 ilden Diyarbakır'a yürüyüş gerçekleştirilecekti.

Gaziantep Valiliği ise dün aldığı kararda; "Genel asayiş ve kamu düzenin korunması amacıyla 5442 sayılı İl İdaresi Kanununun 11/c maddesi gereğince 12 ŞUBAT 2019-19 ŞUBAT 2019 tarihleri arasında açık alanlarda yapılacak “Açık yer toplantısı, basın açıklaması, stant kurma, imza kampanyası, bildiri dağıtma, pankart asma, çadır kurma, oturma eylemi, ayırt edici önlük ve yelek giyme vb.” etkinliklerİl genelinde Valiliğimizce YASAKLANMIŞTIR." açıklaması yapmıştı.

HDP Gaziantep İl Binası önünde TOMA ve Çevik Kuvvet polisinin bekleyişi sürüyor.

Gelişmeler konusunda www.gaziantephaberler.com'dan Atilla Karaduman'a bilgi veren HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, " Antep, Antep olalı böyle bir gücün yığıldığı görülmemiştir.Partimizin bulunduğu yer bir işhanı.Otopark dahil, herkes giriş-çıkşta kimlik kontrolünden geçiyor. Gaziantep Valisi telefonumuza bakmıyor. Oradaki görevlilere," Çok fazla yığılmışsınız. Bu yetmez. Biraz daha gönderin. Vatandaşı daha fazla rahatsız edin" 

HDP Gaziantep Milletvekili Mahmut Toğrul, şu ana kadar her hangi bir gözaltı olayının yaşanmadığını da belirtti

 

13.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz