Halfeti Belediye Eşbaşkanı’na ceza talebi

Halfeti Belediye Eşbaşkanı’na ceza talebi

Halfeti Belediye Eşbaşkanı’na ceza talebi

Yerine kayyum atanan Halfeti Belediye Eşbaşkanı Mustafa Bayram’ın da aralarında olduğu 7 kişinin yargılandığı davanın üçüncü duruşmasında savcı ceza istedi. 
 
Yerine kayyum atanan Halfeti Belediye Eşbaşkanı Mustafa Bayram’ın tutuklu yargılandığı davanın duruşması görüldü. 2 Aralık 2016 tarihinde belediyedeki makamında gözaltına alınan ve 13 Aralık’ta “Örgüt üyesi olmak”, “Örgüt propagandası yapmak” ve “2911 sayılı Gösteri ve Yürüyüşler Kanununa muhalefet etmek” iddiasıyla tutuklanan Bayram hakkında açılan davanın 3’üncü duruşması Urfa 6’ncı Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.  
 
5’i tutuklu 7 kişinin yargılandığı davanın duruşmasında, tutuklu yargılanan Halfeti Belediyesi Eşbaşkanı Mustafa Bayram, Leyla Akçam, Avni Gölbür ve Mehmet Binici hazır bulunurken, Bayram’ın ailesi ve avukatları da duruşmaya katıldı. Tutuksuz yargılanan 2 kişi ise mazeret bildirdiği için katılmadığı duruşma, kimlik tespitinin ardından başladı. 
 
SAVCI CEZA İSTEDİ
 
Önceki celsede karar verilen eksik evrakların henüz gelmediği duruşmada tutuklular ve avukatları söz alarak, önceki savunmalarını tekrar ederek, tahliyelerini talep etti. Savunmaların ardından mütalaasını veren savcı, iddianamedeki suçlamaları tekrarlayarak, “Örgüt üyesi olmak”, “Örgüt propagandası yapmak” ve “2911 sayılı Gösteri ve Yürüyüşler Kanununa muhalefet etmek” suçlamalarından her birinin ayrı ayrı cezalandırılmalarını talep etti. 
 
DURUŞMA ERTELENDİ
 
Savcının mütalaasının ardından mahkeme tutuklular ve avukatlara söz hakkı verdi. Tutuklular ve avukatları savunma için ek süre talep etti. 
 
Duruşmaya 5 dakika ara veren mahkeme, tutuklu yargılanan ancak yoğun bakımda bitkisel hayatta olduğu için savunması alınamayan Ahmet Kılıç’ın dosyasının dava dosyasından ayrılmasına, sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar vererek, duruşmayı 11 Aralık’a erteledi.   
26.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz