Grup Yorum’a destek eyleminde 5 kişi gözaltına alındı

Grup Yorum’a destek eyleminde 5 kişi gözaltına alındı

İzmir'de Grup Yorumla Dayanışma etkinliği yasaklandı.

Bakırköy Özgürlük Meydanı'nda Grup Yorum üyelerinin taleplerinin karşılanması için açıklama yapmak isteyen 5 kişi gözaltına alındı. İzmir'de ise dayanışma etkinliği yasaklandı.
 
Ölüm orucunda olan Grup Yorum üyeleri Helin Bölek ve İbrahim Gökçek'in taleplerinin kabul edilmesi için Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda açıklama yapmak isteyen 5 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında Helin Bölek'in annesi Aygül Bilgi’nde yer aldığı öğrenildi.
 
Helin Bölek 248 gündür, İbrahim Gökçek ise 150 gündür ölüm orucunda.
 
‘GÖZALTILAR SERBEST BIRAKILSIN’
 
Grup Yorum sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada "Bakırköy Özgürlük Meydanı’nda eylem yapan Grup Yorum aileleri ve sevenleri sürüklenerek gözaltına alındılar! Grup Yorum'un sesini böyle susturabileceğini sananlar gözaltı aracında Yorum şarkıları ile direnenler ile karşı karşıya. Gözaltılar derhal serbest bırakılsın!" ifadelerine yer verdi. 
 
İZMİR
 
Valilik, kentte açlık grevindeki Grup Yorum üyeleri için yapılacak tüm dayanışma etkinliğini yasakladı. 
 
Cezaevindeki Grup Yorum üyeleri hukuksuz yargılanmalarına ve çalışmalarına yönelik gördükleri baskıya karşı açlık grevini sürdürüyor. Grup Yorum üyeleri için 24 Şubat akşamı Konak’ta bulunan Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde düzenlenecek dayanışma konseri yasaklandı. Aralarında İzmir Müzisyenler Derneği üyelerinin de olduğu pek çok yerel sanatçının katılımıyla düzenlenecek dayanışma gecesi İzmir Valiliği tarafından yasaklandı.
23.02.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz