Grup Yorum üyesine ölüm tehdidi: Ya teslim olacak, ya ölecek

Grup Yorum üyesine ölüm tehdidi: Ya teslim olacak, ya ölecek

Grup Yorum üyesine ölüm tehdidi: Ya teslim olacak, ya ölecek

Grup Yorum, “gri liste”deki üyeleri Emel Yeşilırmak’ın ablası Gülçin Sönmez’in TRT çalışanı olduğunu iddia eden Berrak Yücetan isimli bir şahıs tarafından tehdit edilmesine ilişkin açıklama yaptı.

Grup Yorum, açıklamasında şunları kaydetti:

“Dün öğlen saatlerinde Grup Yorum üyesi Emel Yeşilırmak’ın ablası Gülçin Sönmez’i TRT bünyesinde çalıştığını söyleyen birisi arayarak ‘bir kampanya başlattık çocuklarını teröre kaptıran ailelerle başlattığımız bir kampanya sen de katılmalısın, seninde kardeşlerin onların elinde. Emel’i Yunanistan’a kaçırdılar öldürecekler’ gibi yalanlarla tedirgin etmeye çalışmışlardır.

Hem sanatçıların başına ödül koyup terör listelerine’ alıyorlar sonra da utanmadan ailelerini arayarak çocuklarımızı koruyalım ikiyüzlülüğünü yapıyorlar. ‘Terör listesi’ne alarak başına ödül koymak ölü ya da diri yakalayacağız demektir.

11 Grup Yorum üyesini tutuklamış, tutuklayamadıklarının ise başlarına 300 bin TL ödül koyarak terörist ilan ettiği sanatçıların katline ferman yazmıştır AKP iktidarı.

Sarayın sanatçısı olmadığımız için başımız dik ve hala şarkılarımız milyonlarca insanın dilinde yankılanmaya devam ediyor. Bu sesi susturamayacak AKP. Cemo’lar İnce Memed’ler söylenmeye devam edecek.

Her gün onlarca çocuğun kadının tacize uğradığı, uyuşturucudan her gün onlarca gencin sokaklarda hayatını kaybettiği bir ülkede AKP işi gücü bırakmış devrimci sanatçıların, devrimcilerin peşine düşmüştür.

TRT tetikçilik yapıyor. Grubumuz üyesi Emel Yeşilırmak’ın başına gelecek her türlü olumsuz şeyden AKP hükümeti, TRT basını, polisi ve bu tehditleri özendiren ‘sen kimi kime şikayet ediyorsun’ diyen Adalet Bakanlığı savcıları sorumludur.

AKP çaresizdir. Grup Yorum üyelerinin ailerini arayıp tedirgin etmeleri boşunadır.

Karşısında el pençe divan duran bir Grup Yorum üyesi asla göremeyecekler. Başımıza ödül de koysalar, tutuklasalar da türkülerimizi söylemekten vazgeçmeyeceğiz!”

Yolculuk

14.03.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz