Gözaltına Alınanlar Adli Kontrolle Serbest Bırakıldılar

Gözaltına Alınanlar Adli Kontrolle Serbest Bırakıldılar

Gözaltına Alınanlar Adli Kontrolle Serbest Bırakıldılar

Gözaltındaki gazeteci Canan Coşkun ve KHK TV muhabiri Tuğba Demir ile belgeselci Kazım Kızıl ifadelerinin ardından bu akşam mevcutlu şekilde Görele Sulh Ceza Hakimliğine sevk edildiler. Bugün gözaltına alınmış olan baba Şaban Vatan da aynı şekilde hakimliğe sevk edildi.

Bu akşam hakimlik sorgularının ardından saat 23.00 civarında dördü de serbest bırakıldı. Hakimlik, hepsi hakkında yurtdışına çıkış yasağı ve tanığın evine yaklaşmama tedbiri uygulanmasına karar verdi. 

Coşkun, Demir ve Kızıl, Rabia Naz Vatan’ın şüpheli ölümünü araştırmak üzere bulundukları Giresun, Eynesil’de dün akşam gözaltına alınmıştı. Coşkun’a polis merkezindeki sorgusunda, soruşturmada tanık olarak yer alan Mürsel Küçükal ile yaptığı görüşmeler soruldu. Coşkun’a “şantaj, tehdit, kasten yaralama, hakaret, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma” suçlamaları yöneltildi.

Bulunduğu Eynesil Polis Merkezi’nde bianet’e konuşan Canan Coşkun taşınabilir modem, cep telefonu, bilgisayar, power bank, fotoğraf makinesi gibi tüm dijital materyale ve çekilen videolara el konulduğunu söyledi, “Kazım Kızıl’ın, üzerinde Hamburg Film Festivali arması bulunan çantasına da bu armayı ‘suç unsuru’ sayarak el koydular” dedi. (AS)

15.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz