Gaziantep'teki Yaman Çelişki...

Gaziantep'teki Yaman Çelişki...

Gaziantep'teki Yaman Çelişki...

DSP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celal Doğan'ın, " Erdoğan'la iyi bir ikili olacağız" açıklaması özellikle kendisini destekleyeceğini açıklayan HDP Gaziantep örgütünde şaşkınlık yarattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın " Kayyum atarız" açıklamasına, Celal Doğan'ın en yakın arkadaşlarından HDP Mardin Büyükşehir Belediye Başkanı iken yerine kayyum atanan ve bu seçimde de aday olan Ahmet Türk, " Bu öyle kolay olmayacak" diye yanıt vermişti.

Celal Doğan'ın Cumhurbaşkanı Erdoğan'la " İkili" oluruz açıklaması ise bu gelişmeler karşısında kafalarda soru işareti bıraktı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra HDP Milletvekillerine yönelik olarak yaptığı bir konuşmada ,"Bizim ülkemizde 'Kürdistan' diye bir bölge yok. İstiyorsanız Kuzey ırak'ta Kürdistan var. Defolun oraya gidin." demişti.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip  Erdoğan: Kayyımlar için yolu açarız .Bu seçimlerde teröre bulaşmış olanlar, sandıktan çıkacak olurlarsa kayyum tayinleriyle yolumuza devam edeceğiz

AHMET TÜRK

HDP Mardin Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayı Ahmet Türk," “97 belediyemiz gasp edildi. Kayyum atandı.Onlar ne yaparsa yapsın demokrasi mücadelemizden asla kopmayacağız. Şunu söylemek istiyorum ki; bu öyle kolay olmayacak. Halkın iradesi ile her seçilenin tekrar tekrar görevden alınması gündeme gelmeyecek. Eğer ki gelirse, bu rejimin 'tek adam rejimi' olduğu daha fazla ortaya çıkacak. Bizim için önemli olan halkımızın bu kayyum siyasetine cevap vermesidir. Bu yürütülen siyasete karşı iradesini ortaya koymasıdır. Biz belediyenin koltuğuna yapılan insanlar değiliz. Bu mücadeleyi de belediye koltuğuna oturmak için yapmıyoruz. Halkımızın iradesini ortaya koymak için çaba gösteriyoruz. Eğer çok istiyorlarsa biz seçimi güçlü bir şekilde alalım ikinci gün kayyum atasınlar.”

CELAL DOĞAN

"Ben göreve başladığımda, rahmetli Turgut Özal ile çalıştım hiçbir sıkıntı yaşamadım. Sonra Süleyman Demirel, Demirel, benim zincir bozan arkadaşımdı. Tansu Çiller ile ağabey-kardeş ilişkisindeydim. Hiçbir sıkıntı yaşamadım. Rahmetli Necmettin Erbakan ile çok iyi bir uyumumuz vardı. Sonra Bülent Ecevit, Devlet Bahçeli ve Mesut Yılmaz ile çalıştım.  Seçilmem halinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile de iyi bir ikili olacağız" 

7.03.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Kerem beyin dikkatine !.Bu haberimizden bir sıra sonraki HDP eski il başkanı Salih Şahin'in açıklamasını okuyunuz lütfen
akaraduman7 Mar 2019 11:32:53
“””DSP Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan adayı Celal Doğan'ın, " Erdoğan'la iyi bir ikili olacağız" açıklaması özellikle kendisini destekleyeceğini açıklayan HDP Gaziantep örgütünde şaşkınlık yarattı.“” hdp Gaziantep örgütünün şaşkınlıkla karşıladığını gösteren bir açıklaması var mı? Sizinki iyice manipülasyon gazeteciliği olmuş ki o da muteber bir şey değildir.
Kerem7 Mar 2019 11:08:03