Gaziantep'te Sahte Dolar Operasyonu

Gaziantep'te Sahte Dolar Operasyonu

GÖZALTILAR VAR

 Gaziantep'te sahte Amerikan Doları ile özellikle cep telefonu satın alan bir kişiyi fiziki takibe alan polis, yaptığı oerasyonda sahte dolarlara ve bununla alınan cep telefonlarına ulaştı. Olayla ilgili olarak iki kişi gözaltına alındı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklama şöyle:

"07 Nisan tarihinde bir işyerine sahte ABD Doları vererek cep telefonu alan şahıs, güvenlik kamerası incelemeleri ve saha çalışmaları sonrası kısa süre içerisinde tespit edilerek görevlilerimizce takibe alınmış, yine sahte Dolar ile 4 adet cep telefonu daha almak isterken suç üstü yakalanmıştır.

 Olay ile ilgili yapılan araştırmaların devamında sahte parayı temin eden şüpheli şahısta tespit edilmiş, her iki şahsın işyeri ve ikametlerinde yapılan aramada bir miktar sahte Dolar ile suçtan elde edildiği değerlendirilen bir miktar para ve bir adet cep telefonu ele geçirilmiş, söz konusu telefonun sahibi tespit edilerek teslim edilmiştir.

 Ele geçirilen sahte 5100 ABD doları ile suçtan elde edildiği değerlendirilen bir miktar paraya el konularak 2 şüpheli hakkında çok yönlü olarak adli tahkikat başlatılmıştır" 

 

 

 

9.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz