Gaziantep'te Neler Oluyor. Tam 330 Kişi Cezaevine Teslim Edildi

Gaziantep'te Neler Oluyor. Tam 330 Kişi Cezaevine Teslim Edildi

Gaziantep'te Neler Oluyor. Tam 330 Kişi Cezaevine Teslim Edildi

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nün son günlerde gerçekleştirdiği operasyonlar " Kentte neler oluyor. Bu adamlar daha önce neden yakalanmıyordu" gibi soruların vatandaşın kafasında yer etmeye başladı.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'ne atanan Cengiz Zeybek'in göreve başlamasının hemen akabinde, kentte bu kadar zanlının yakalanması "  Cengiz Müdür'ün göreve başlaması ile birlikte, emniyeti ilgilendiren her konuda yoğun operasyon ve çalışmalar daha önceleri neden yapılmadı. Cengiz Zeybek, Gaziantep'e huzur getirmeyi benimsemiş" yorumlarının yapılmasına neden oluyor.

İşte son örnek ve emniyetten yapılan açıklama:

 

"Ekim Ayında Yapılan Çalışmalarda 330 Aranan Şahıs
Yakalanarak Cezaevine Teslim edildi

01 Ekim – 31 Ekim 2019 tarihleri arasında Asayiş Şube Müdürlüğü Aranan Şahıslar Büro Amirliği görevlilerimizce aranan şahısların yakalanmalarına yönelik yapılan çalışmalar sonucunda; çeşitli mahkemelerce haklarında 357 adet yakalama emri bulunan 330 şüpheli şahıs yakalanmıştır.

Yakalanan bu şahısların 71’i ev ve işyerinden hırsızlık, 10’u dolandırıcılık, 13’ü yağma, 8’i yankesicilik, 4’ü kasten öldürme, 5’i cinsel suçlar ve 219’u da 6136 sayılı kanuna muhalefet, kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, hakaret, yaralama, cezaevinden firar, kaçakçılık ve uyuşturucu madde ticareti yapmak suçlarından yakalanmıştır.

Haklarında yapılan yasal işlemler sonrası cezaevine teslim edilen 330 şüphelinin toplamda 745 yıl 5 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu tespit edilmiştir.

Kamuoyuna saygıyla duyulur."

6.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz