Gaziantep'te Neler Oluyor. Bir Hafta da 3 Oldu.  Bir Doktor daha  saldırıya uğradı

Gaziantep'te Neler Oluyor. Bir Hafta da 3 Oldu. Bir Doktor daha saldırıya uğradı

Gaziantep'te Neler Oluyor. Bir Hafta da 3 Oldu. Bir Doktor daha saldırıya uğradı

Gaziantep’te doktora şiddet bir türlü son bulmuyor. Geçen hafta Ersin Arslan Devlet Hastanesi’nde bir doktorun darp edilmesiyle başlayan ve daha sonra 25 Aralık Devlet Hastanesi’nde bir doktorun bıçaklanmasıyla devam eden şiddet olayına bugün Nükhet Ersoy Aile Sağlığı Merkezi’nde görevli aile hekiminin darp edilmesi eklendi.

 
SEN BENİM KİMLİĞİMİ NASIL İSTERSİN 


Olay Nükhet Ersoy Aile Sağlığı Merkezi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre aile sağlığı merkezine muayene olmak için gelen Abdulkadir İ. Kendi aile hekiminin izinli olmasından dolayı aynı aile sağlığı merkezinde görevli Mustafa Talat Bayram’dan sıra numarası aldı. Sıra kendisine geldiğinde odaya giren Abdulakadir İ.’yi kendi hastası olmadığı ve tanımadığından dolayı Aile Hekimi Mustafa Talat Bayram kimlik istedi. Kendisinden kimlik istenmesine sinirlenen Abdulakadir İ, ‘Sen benim kimliği nasıl istersin’ diyerek doktor yumruklamaya başladı. 
Doktorların beyaz kod vermesi üzerine olay yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. 25 Aralık Devlet Hastanesine götürülen doktorun durumunun iyi olduğu öğrenildi. Darp olayı nedeniyle doktor Abdulakadir İ.’den şikayetçi oldu. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.


KAZAK: “BIÇAK KEMİĞE DAYANDI”


Doktoru hastanede ziyaret eden Türk Sağlık Sen Gaziantep Şube Başkanı Kemal Kazak, “Ne söylesek nafile, artık yeter diyoruz. Bir hafta içerisinde 3 doktorumuz şiddet gördü. Hatta bir tanesi ölümden döndü.  Bıçak kemiğe dayandı. Sağlık çalışanları yaşadığı mobbing, şiddet ve baskılar nedeniyle tükenmişlik sendromu yaşıyorlar. Artık buna birileri dur desin” dedi.

9.08.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz