Gaziantep'te Gergin Gece. 3 Yaralı Var. 12 Kişi hakkında soruşturma

Gaziantep'te Gergin Gece. 3 Yaralı Var. 12 Kişi hakkında soruşturma

Gaziantep Valiliği Açıklama Yaptı

Gaziantep'te Suriye uyruklu vatandaşların çıkardığı kavgada 3 kişi bıçakla yaralandı. Bıçak darbesiyle bogazından yaralanan 22 yaşındaki Necati B. yaşam savaşı veriyor. olaya karışan 3 Suriye'li gözaltına alındı. Valilikçe yapılan açıklamada şu ana kadar 12 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.

Gaziantep'in Şehitkamil İlçesi Gazikent mahallesinde cumartesi akşam satlerinde iki grup arasında ters bakma yüzünden çıkan bıçaklı kavgada 3 kişi çeşitli yerlerinden yaralandılar. Olayın duyulmasından sonra bu akşam aynı mahallede suriye uyruklu vatandaşların işyerine bir grup tarafından saldırı sonucunda tahrip edildi. Olay yerine çok sayıda polis ekipleri sevk edildi.

Bugün ise mahallede bazı kişiler sosyal medya hesapları üzerinden çağrıda bulunarak Suriye uyruklulara karşı eylem çağrısında bulundu. Mahallede toplanan vatandaşlar Suriyelilere ait bazı işyerlerine zarar verdi. Polisin müdahalesiyle taşkınlak yapan kalabalık dağıtılırken, yeni bir olay yaşanmaması için mahallede güvenlik önlemi alındı.

Gazikent'te amaç yapı koperatifinin önünde meydana gelen cinayet olayından sonra, bu gece ortalık yine karıştı. Polis bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken, bütün yollar kapatıldı. 

Sağlık ekipleri tarafından Şehitkamil devlet hastanesine kaldırılan Mert B. ile Murat A. ayakta tedavilerinin ardından taburcu edildiler. Bogazından aldığı bıçak darbesiyle ağır yaralanan 22 yaşındaki Necati B.'ı yoğun bakım ünitesine kaldırılan şahsın hayati tehlikesinin devam ettiği öğrenildi. Kavga olayına karışan  3 suriye uyruklu vatandaş ve Provakatif eylemlerde bulunarak Suriye uyruklu şahısların işyerlerine zarar veren 12 şüpheli ile sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden şahısların tespit edilerek adli soruşturma başlatılmıştır. bildirildi.

VALİLİK AÇIKLAMASI

Bıçakla 3 kişinin yaralanması ve işyerinin tahrip edilmesi olayıyla ilgili Gaziantep valiliği tarafından yapılan açıklamada şöyle denildi; "İlimiz Gazikent Mahallesinde 23 Aralık 2018 tarihinde 02.00 sularında Türk vatandaşı şahıslarla Suriye uyruklu şahıslar arasında meydana gelen bıçakla yaralama ve darp olayı ile ilgili olarak, bir vatandaşımızı hayati tehlike arzedecek şekilde yaralayan Suriye uyruklu 3 şahıs yakalanmıştır.
Provakatif eylemlerde bulunarak Suriye uyruklu şahısların işyerlerine zarar veren 12 şüpheli ile sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunarak halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden şahısların tespiti yapılarak, haklarındac gerekli adli soruşturma başlatılmıştır.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur. 24.12.2018

 

İlimiz Gazikent Mahallesinde 23 Aralık 2018 tarihinde 02.00 sularında Türk vatandaşı şahıslarla Suriye uyruklu şahıslar arasında meydana gelen bıçakla yaralama ve darp olayı ile ilgili basın açıklamasıdır

25.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
02.00 da ne geziyorlar sokakta onu anlamadım?
Kiya26 Ara 2018 00:06:12