Gaziantep'te Gazeteciyi Döverek Hastanelik Ettiler

Gaziantep'te Gazeteciyi Döverek Hastanelik Ettiler

Gaziantep'te Gazeteciyi Döverek Hastanelik Ettiler

Gaziantep'te bir cinayet olayını takip etmek üzere adli tıp kurumunda haber takibi için görev yapan Demir Ören Haber Ajansı Gaziantep bürosu muhabirlerinden Ahmet Atmaca'ya iddiaya göre  bir grup tarafından acımasızca tekme tokat ve yumruklarla saldırdırıya uğradı.

Edinilen bilgiye göre; gece geç saatlerinden Karşıyaka Göztepe mahallesinde bıçakla öldürme olayının ayrıntılarını öğrenmek için olay yerinde bulunan Gazeteci Ahmet Atamaca'nın önce elindeki fotoğraf makinesi kırıp daha sonra ise tekme tokat saldırdılar.
Kanlar içinde kalan Atmaca'yı saldırganların elinden kurtaran görevliler çağırdıkları 112 acil sağlık ekiplerinin ilk müdahalesinin ardından tedavi edilmek üzere Şehitkamil Devlet Hastanesi sevk edildi.
Olayla ilgili soruşturmanın devam ettiği öğrenildi.
 

Sınır Tanımayan Gazeteciler (RSF) Türkiye Temsilcisi Erol Önderoğlu, sorumluların cezalandırılmasını talep etti. 

RSF'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Gaziantep'te bir cinayet olayını izlemek üzere Edli Tıp Kurumu’na giden Demirören Haber Ajansı muhabirleri Ahmet Atmaca bir grubun saldırmasıyla ağır şekilde yaralandı. RSF olarak tüm sorumlularla ilgili en sert işlemin yapılmasını bekliyoruz!" denildi. 

Haber takibindeki DHA muhabirine saldırı

 
 
10.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz