Gaziantep'te atanamayan öğretmenlerden Eylem

Gaziantep'te atanamayan öğretmenlerden Eylem

Gaziantep'te atanamayan öğretmenlerden Eylem

Gaziantep'te eğitim fakültelerinden mezun olan bir grup öğretmen adayı, bu yıl Ağustos ayında öğretmen ataması yapılmayacak olmasını protesto etti.

Ellerinde pankart ve dövizlerle Yeşilsu Parkı'nda toplanan öğretmen adayları, sözleşmeli ve paralı öğretmenlik istemediklerini belirterek, Ağustos ayında atama yapılmayacak olmasını protesto etti. Toplanan grup adına basın açıklamasını okuyan, Mustafa Salman, 2016 yılı Mayıs ayında KPSS yapılmasına rağmen atama yapılmayacağı söylentilerinin öğretmen adaylarının psikolojilerini olumsuz etkilediğini kaydetti. Salman, şöyle dedi: 

"67 bin öğretmen açığımız varken 'Ağustos'ta atama yok' demek çelişki değil midir? Bir sistem değişikliği olacaksa neden öğretmenlere sene başında net bir şekilde açıklanmadı ve yüz binlerce öğretmenin planları alt üst edildi? Öğretmen atamalarının 2017 Şubat ayında olacağının söylenmesi 400 bini aşkın atama bekleyen öğretmenin umutsuz bir beklenti psikolojisine sürüklenmesine sebep olmaktadır."

Memohaber'in bildirdiğne göre; Basın açıklamasını okuyan atanamayan öğretmen adayları bir süre daha slogan attıktan sonra dağıldı.


 

 

 
23.06.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz