Gaziantep'te AKP- MHP İttifakı Mı?

Gaziantep'te AKP- MHP İttifakı Mı?

Gaziantep'te AKP- MHP İttifakı Mı?

Cumhurbaşkanlığı-Hükümet sisteminde 24 Haziran seçimlerinde ittifak yapan AK Parti-MHP aynı şekilde Gaziantep Büyükşehir belediye seçimlerinde de ittifaka doğru yürüdüğü ileri sürüldü. 30 Büyükşehir'de ittifak konusunda anlaşan Cumhurbaşkanı Erdoğan ile MHP Genel Başkanı Bahçeli, Gaziantep'i de ittifak kapsamına alma kararı verdiği ifade edildi. Böylece Gaziantep'te, Büyükşehir belediye başkanlığında AK Parti-MHP ittifak iddiaları ağır bastı.

İTTİFAK OLURSA DEMİR ADAY OLMUYOR

Olay Medya'da yer alan habere göre, AK Parti-MHP ittifakı Gaziantep Büyükşehir'de olması halinde MHP'de Büyükşehir belediye başkan adayı olması düşünülen Ejder Demir'in de aday olmayacağı ve ittifak sonunda Büyükşehir'de önemli bir göreve getirileceği söyleniyor.

MHP'NİN 4 İLÇESİ BELLİ OLDU İDDİASI

MHP Gaziantep taşra ilçelerinde Oğuzeli'nde mevcut başkan Sait Kılıç'ı MHP Oğuzeli belediye başkan adayı olarak göstereceği kesinlik kazandı. Bunun yanı sıra Nizip'te DYP'li Mehmet Aslan'ın, Nurdağı'nda AK Parti'de 2 dönem Nurdağı belediye başkanlığı yapan Orhan Yılmaz'la ve İslahiye'de de Ökkeş Şentürk'ün aday gösterileceği iddia edildi.

AK PARTİ'DE TAŞRA TAMAM GİBİ

AK Parti ise taşra ilçelerin tümünde adaylarını çıkarmasının kesin gözle bakıldığı Oğuzeli'nde Canan Candemir-Mehmet Taşdemir, Karkamış'ta Nuh Kocaaslan, Nizip'te İhsan Ağcan, mevcut belediye başkanı Fevzi Akdoğan, AK Parti eski milletvekili Mehmet Sarı, Yavuzeli mevcut belediye başkanı Kemal Sakar, Nurdağı Mehmet Yıldırır-Hasan Dilek, Araban mevcut belediye başkanı Mehmet Özdemir'in AK Parti'den taşra ilçe adayları olacağı öne sürüldü.

 

6.12.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz