Gaziantep'te 10 Ayrı Adrese 200 Polisle Operasyon

Gaziantep'te 10 Ayrı Adrese 200 Polisle Operasyon

Gaziantep'te 10 Ayrı Adrese 200 Polisle Operasyon

Gaziantep'te 200 polisin katılımı ile gerçekleştir,ilen Şafak Operasyonunda 10 ayrı adrese baskın düzenlendi.

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü'nden konuyla ilhili olarak şu açıklama yapıldı:

"Gaziantep İlinin doğu İlerinden batı illerine geçiş güzergâhı üzerinde bulunması ve sürekli göç alması nedeniyle, özellikle Gaziantep İline doğu İllerinden göç alan bölgeleri seçen Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti yapan şahıslara yönelik Gaziantep Emniyet Müdürlüğünce yapılan planlı operasyonlar çerçevesinde, Uyuşturucu Madde İmalatı ve Ticareti yapan şahıslara yönelik önceden tespiti yapılan Vatan Mahallesinde 10 ayrı adrese 28 Aralık 2016 günü saat: 06.30‘da 200 polisin katılımıyla Şafak Operasyonu yapıldı.

 

Yapılan Operasyonda 6 şahıs gözaltına alındı. Şahısların ikametlerinde ve üzerlerinde yapılan aramalarda farklı türden çeşitli miktarlarda uyuşturucu maddeleri, iki tabanca ve bu tabancalara ait fişekler ile uzun namlulu kaleşnikof marka silaha ait 20 adet fişek ele geçirildi. Gözaltına alınan şahıslar hakkında “ Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ”  ve  “ 6136 Sayılı Kanuna Muhalefet ” suçlarından adli işlemlere başlandı.

 

Ayrıca, Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerimizce otoyol üzerinde doğu illerinden gelen araçlar üzerinde yapılan arama ve kontrollerde; 1 kilogram uyuşturucu madde ele geçirildi. Ele geçirilen uyuşturucu madde ile ilgili olarak toplam 2 şahıs hakkında “ Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak ”  suçundan adli işlemlere başlandı.Kamuoyuna saygıyla duyurulur. "      

28.12.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz