Gaziantepliye yasaklar ' Vız Gelir, Tırıs Gider '

Gaziantepliye yasaklar ' Vız Gelir, Tırıs Gider '

YASAKLAR ÖNCESİ YASK CADDELERDE YOĞUNLUK

Gaziantep'te, 4 günlük sokağa çıkma yasağı öncesi çarşı ve meydanlarda yoğunluk yaşandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında, 4 günlük sokağa çıkma yasağının uygulanacağı illerden biri olan Gaziantep'te Karagöz ve Gaziler Caddeleri'nde yoğunluk oluştu. Maskesiz girişlere izin verilmeyen caddelerde, vatandaşların sosyal mesafe kuralına uymadığı görüldü.
Polisler, vatandaşları sosyal mesafe kuralına uymaları ve evde kalmaları yönünde anonslar yaparak, uyardı.Gaziantep Valisi Davut Gül ise yaptığı açıklamada, ülke genelinde kesilen cezaların yarısının Gaziantep'te kesildiğini söyledi.

Gaziantep’te sağlık alanında uzmanlaşmış kaynaklardan aldığımız bilgilere göre Gaziantep’te Koronavirüs’ün Türkiye’de yayılma gösterdiği ilk günlerde test yapılamaması gerçek sayılara ulaşılmasını engelledi. Tomografi çekilerek Koronavirüs vakası tespit edilmeye çalışıldı ve bundan sağlıklı sonuçlar alınamadı. Uzunca bir zaman virüs taşıyan hastalar tam olarak tespit edilemeyince gerekli filyasyon yapılamadı ve bu hastalar bulaşı yapmaya devam etti. Bu yüzden de Gaziantep’te gelinen noktada günde ortalama pozitif sayısı 50-60 arasında artıyor

14.05.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz