Gaziantep'in Sarıgüllük Mahallesi'nde Hangi Partiler önde. İşte Anket Sonucu

Gaziantep'in Sarıgüllük Mahallesi'nde Hangi Partiler önde. İşte Anket Sonucu

24 Haziran seçimleri için bugünkü durağımız Sarıgüllük Mahallesi oldu. Anketimize göre mahallede 3 parti öne çıkıyor.

24 Haziran seçimleri için görüşlerini aldığımız Sarıgüllük Mahallesi sakinleri, cumhurbaşkanlığı ve milletvekili seçimlerinde çok farklı bir duruş sergilemeyeceklerini ortaya koydular. Mahallede cumhurbaşkanlığı seçimleri için R.Tayyip Erdoğan yüzde 53 ile birinci sırada görünüyor. Muharrem İnce yüzde 24’lük destek bulurken, Meral Akşener’e ise yüzde 14’lük bir destek görünüyor. Selahattin Demirtaş’ın yüzde 1 destek bulduğu mahallede, kararsızların oranı ise yüzde 3.

Milletvekili seçimlerinde Ak Parti’nin oyları düşüyor

R.Tayyip Erdoğan’a yüzde 53’lük destek veren Sarıgüllük sakinleri, Ak Parti’ye ise 2 puan düşüşle, yüzde 51’lik destek veriyor. CHP, M.İnce ile aynı oranda oy alırken, İyi Parti’nin oyları M.Akşener’in 1 puan üzerinde ve yüzde 15 oluyor. Mahallede MHP, HDP ve Saadet Partisi de yüzde 1’lik destek buluyor.

CHP’de düşüş var

Sarıgüllük Mahallesi’nde 1 Kasım sonuçlarına bakıldığında CHP’nin oylarında gerileme görülüyor. CHp 1 Kasım’da Sarıgüllük’te yüzde 32’lik destek almıştı. Ak Parti yüzde 36, MHP yüzde 23, HDP ise yüzde 8 oy almıştı. Ak Parti’nin MHP oyları ile oyunu arttırdığı, CHP’nin ise İyi Parti’ye oy kaptırdığı görülüyor.

(S.ÖZTÜRK)

10.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz