Gaziantep'in  Eski AKP'li  Bakanı Çelik, Rüşveti Anlattı

Gaziantep'in Eski AKP'li Bakanı Çelik, Rüşveti Anlattı

Gaziantep'in Eski AKP'li Bakanı Çelik, Rüşveti Anlattı

Görevde olduğu sürece, muhalafete en çok nefret dilini kullanan, Eski AKP Gaziantep  Milletvekili  Hüseyin Çelik, Medyascope'da Tarık Çelenk'in sunduğu Sağduyu programına 20 Haziran'da konuk oldu. Çelik programda Osmanlı dönemindeki bürokratik yolsuzluklarla ilgili konuştu.

Osmanlı arşivlerinde rüşvetle ilgili bolca kaynak olduğunu söyleyen Gaziantep eski milletvekili Çelik "O günlerde de var ve bu büyük bir sıkıntı meydana getiriyor" dedi.

KESE KESE ALTIN

Manevi rüşvetin de olduğunu söyleyen Çelik "Bizde kaside geleneği var. Bir şair bir padişaha gidip, padişahın zerre kadar taşımadığı vasıfları ona izafe ederek, onu arşa çıkararak olağanüstü bir güçmüş gibi onu tarif ederek bir kaside yazıyor. Padişahta ona kese kese altın veriyor" dedi.

Çelik örneklerine gazeteciler üzerinden devam ederek "Bir gazeteci bir devlet başkanına bir bakana yetkili etkili bir makama dolu dolu yalakalık yapıp karşılığında bir şey alıyorsa bu rüşvettir" ifadelerini kullandı.

ÇARKI ANLATTI

Çelik övgüde doz uyarısı yaparak "Yalakalık, yağcılık, dalkavukluk bunların hepsi birer rüşvet-i kelamdır. Onların bu davranışlarına karşı maddi rüşvetler verilir. Onlara iyi bir pozisyon verilir, ona iyi bir imkan verilir, maddi bazı imkanlar sağlanır" diye konuştu.

23.06.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz