Gaziantep Valiliği açıkladı: yüksekten atlayan şahıs ayağını kırdı

Gaziantep Valiliği açıkladı: yüksekten atlayan şahıs ayağını kırdı

Gaziantep Valiliği açıkladı: yüksekten atlayan şahıs ayağını kırdı

Elazığ ve Malatya'da meydana gelen, ilk belirlemelere göre 18 kişinin yaşamını yitirdiği depremle ilgili olarak Gaziantep Valiliği'de bir açıklama yaptı. Açıklamada Gaziantep'in Araban ilçesinde deprem anında evinin damından atlayan bir kişinin ayağının kırıldığı belirtildi.

,Yapılan açıklama şöyle:

GAZİANTEP VALİLİĞİ

BASIN AÇIKLMASI

 

 

       Elazığ ili, Sivrice ilçesinde 24 Ocak 2020 tarihinde saat 20.55’de 6,8 büyüklüğünde meydana gelen deprem, İlimiz ve İlçelerimizde çok kuvvetli bir şekilde hissedilmiştir.

 

       İlimiz Afet ve Acil Durum Yönetim Merkezinde(İl AADYM) bulunan hazır kıta Arama ve Kurtarma Ekibi ivedi olarak Şehitkâmil ve Karşıyaka bölgelerinde tarama yapmış, bölgemizde herhangi bir hasar ve depremin olumsuz bir etkisi olmadığı Jandarma ve Emniyet haber merkezlerinden teyit edilmiştir.

      

       Sadece Araban İlçesi Sarıkaya Mahallesinde yaşayan bir vatandaşımız deprem sırasında yaşamış olduğu panik ve heyecanla evin damından atlayarak ayağını kırmıştır.

 

       Deprem bölgesi Elazığ’a İlimizden 00:30 itibarıyla 11 araç ile 42 personel hareket etmiş olup, kurumlarımız teyakkuz halindedir. Gerek duyulması halinde deprem bölgesine her konuda destek sağlayacaktır.

 

KURUM

ARAÇ SAYISI

PERSONEL

SAYISI

AFAD

1 Arama ve Kurtarma Aracı

5

İtfaiye

3 Araç

9

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü

1 Araç

8

İl Sağlık Müdürlüğü

2 UMKE aracı

3 Ambulans

1 Mobil Araç

20

 

 

 

 

 

 

Davut GÜL

                  Vali

25.01.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz