Gaziantep Üniversitesi'nde Kim Kazanır?

Gaziantep Üniversitesi'nde Kim Kazanır?

Gaziantep Üniversitesi'nde Kim Kazanır?

Gaziantep Üniversitesi ( GAÜN) de yarın rektörlük seçimi var. Rektörlük Seçiminde heyecan dorukta. Rektör Adayları arasında öne çıkan güçlü 10 isim var. Bu isimler Rektörlük seçiminde başarılı olmak için bütün projelerini ortaya koydular. Son söz Öğretim Üyelerinde.Rektörlük yarışın büyük ihtimalle Prof. Dr. Mehmet Koruk ile Prof. Dr. M. Tevfik Gülsoy arasında geçeceği iddia ediliyor. Diğer Rektör  adaylarından cahit bağcı'nının izse sürpriz yapabileceği belirtiliyor.a

Gaziantep Üniversitesi’nin 30. yılında 5. Rektörlük seçimi yarın yapılıyor. Rektörlük için tüm adaylar seçim çalışmalarını tamamladılar. Artık son sözü Gaziantep Üniversitesi’nde görev yapan 723 Öğretim Üyesinde

KİMLER ADAY?

Gaziantep Üniversitesi Rektörlük Seçiminde mevcut Rektör Prof. Dr. Yavuz Coşkun, 8 yıllık görev süresini tamamladığı için yasa gereği aday olamazken, Gaziantep Üniversitesi Rektör Adayları, Prof. Dr. M. Tevfik Gülsoy, Prof. Dr. Mehmet Koruk, Prof. Dr. Metin Bayram, Prof. Dr. Cahit Bağcı, Prof. Dr. Mehmet Tarakçıoğlu, Prof. Dr. Recep Yumrutaş, Prof. Dr. Ali Gür, Prof. Dr. Orhan Özgözütaşı, Prof. Dr. Mustafa Namıduru ve Prof. Dr. H. İbrahim Güzelbey isimleri aday oldu.

TIP veya SÜRPRİZ BÖLÜM

Gaziantep Üniversitesi’nde 1987 yılından bu yana Prof. Dr. Hüseyin Filiz’in haricinde Rektörlerin tamamı Tıp Kökenli Profesörlerden oluştuğu belirtilirken bu seçimlerde büyük ihtimalle Tıp dışından bir adayın Rektör olma ihtimalininin fazla olduğu söyleniyor. Bu isminde ağırlıklı olarak Hukuk Fakültesi Dekanı Prof. Dr. M. Tevfik Gülsoy olması ihtimali ağır basıyor.

ÖĞRETİM ÜYELERİ NELER İSTİYOR

Oy kullanacak 723 öğretim üyesinin 209’u Tıp kökenli olurken, yaklaşık 514 öğretim üyesininde taşradaki fakülteler ve tıp haricindeki bölümlerden oluştuğu belirlendi. Öğretim üyelerin tamamının bu dönemde Yeni Türkiye’yi anlayan, genç, dinamik, huzur ve adaleti önceleyen, Gaziantep Üniversitesi’ni 2023 yılına taşıyacak olan bir adaya oy verme düşüncesinde birleştikleri ileri sürüldü.

YARIŞTA GÜLSOY ve KORUK ÖNDE GİBİ

Gaziantep Üniversitesi Rektörlük seçiminde yarışı Prof. Dr. M.Tevfik Gülsoy’un genç, dinamik ve Yeni Türkiye anlayışıyla hareket etmesinden dolayı önde götürdüğü iddia edilirken, yinede bu yarışta etkin ismin Tıp kökenli Prof. Dr. Mehmet Koruk’un ağırlıkta olduğu söylenirken, sürpriz yapacak diğer isimlerin Prof. Dr. Cahit Bağcı, Prof. Dr. Mehmet Tarakçıoğlu ve Prof. Dr. Metin Bayram’dan oluşması beklendiği ileri sürüldü.

10.07.2016 (Haber Merkezi)

Yorumlar (2)

Yorum Yaz
Bütün adaylara başarılar dilerim... Sonucu seçim değil, REİS belirleyeceğine göre, bu yarışta 6. Sırada da çıksa Prf. Tevfik Gülsoy seçilecek olup, şimdiden Gaziantep halkına, eğitim ve öğretim camiasına hayırlı ve uğurlu olsun. Tevfik hocanın bu üniversiteyi ilim- bilim- hür iradenin özgürlük tarlası yapacağına inanıyorum...
MÜNECCİM11 Tem 2016 01:38:40
1. Koruk 2. Tarakçıoğlu 3. Bayram 4. Bağcı 5. Gülsoy 6. Yumrutaş Gülsoy'u Ülkücüler destekliyor. Ayrıca AKP teşkilatında güçlü bir akrabası var, ancak çok fazla oyu yok. 30-50 arasında bir oy potansiyeli var. Bayram'ı sol gelenekten gelenler destekleyecek. 70-90 aralığında oyu var. Oldukça da iyi bir bilim insanı olduğu kabul ediliyor. Yine de Koruk ve Tarakçıoğlu ilk iki sırayı paylaşacaklar. Her birinin oy sayısı 120 nin üzerinde. Bunun en önemli nedeni birer bilim insanı olarak kabul görmüş olmaları ve Üniversiteyi geleceğe taşıyacak bir vizyon ortaya koymaları. İletişimleri de oldukça iyi. Bağcı için 4. Olur dedim ama, bu çıkabileceği en üst sıra. Daha da gerilere gidebilir. Herkes için hayırlı olsun.
Hoca11 Tem 2016 00:17:35