Gaziantep Havalimanındaki 3 Milyon Liralık İş Neden 50 Milyon Liraya Yapılıyor?”

Gaziantep Havalimanındaki 3 Milyon Liralık İş Neden 50 Milyon Liraya Yapılıyor?”

Gaziantep Havalimanındaki 3 Milyon Liralık İş Neden 50 Milyon Liraya Yapılıyor?”

CHP Gaziantep Milletvekili Opr. Dr. Bayram Yılmazkaya ,Gaziantep Havalimanın Yapılacak 3 km’lik taksi yoluyla ilgili çeşitli iddiaları Ulaştırma Bakanı Mehmet Turhan’a sordu.


Gaziantep Havalimanı'ndaki ihale yapılmadan önce konuyla ilgili TBMM Başkanlığına yazılı soru önergesi verdiğini belirten CHP’li Yılmazkaya,Gaziantep Havalimanı Paralel Taksiyolu Tadilatı Yapım İşi İhalesiyle ilgili Ulaştırma Bakanı Mehmet Turhan’dan bilgi istemesine rağmen Bakanlıktan 1 aya yakındır ses çıkmadığını ifade etti.


İhale Makamının, Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğü (DHMİ) olduğunu belirten Yılmazkaya, konuyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.


Tadilatla 2-3 milyon liraya yapılabilecek bir işlemin 50 milyon liramaliyetle yapılacağını ifade eden Yılmazkayadaha ihaleyle ilgili işlemlerin devam ettiğini ihalenin nihai karanının yapılan incelemelerden sonra hangi firmaya ne kadar bedelle verileceğinin 2020 yılında açıklanacağını belirtti.


Bu yolun yapılacak tadilatlarla düşük maliyetlere yapılabilecekken milyon liraya mal edilmesi çok büyük bir israf olarak nitelendiren Yılmazkaya, bakanlıktan konuyla ilgili teknik raporu istedi.


Önergede “Gaziantep Havalimanı’nın 3 km uzunluğundaki taksi yolunun lokal onarımı için bir fizibilite yada herhangi bir çalışma yaptınız mı? Bu yolun lokal onarım için yaklaşık maliyet nedir?”diye soran Yılmazkaya, Meclis Başkanlığına verdiği yazılı soru önergesinde “ Gaziantep Havalimanın Yapılacak ihalede 3 km’lik taksi yolunun tümünün sökülmesi, dolgusunun yapılması ve tüm yolun yeniden inşa edilmesi planlanıyor. Bu işlemlerin maliyeti ve ihale bedeli nedir?Şu anda devam eden yeni terminal binası ve apron inşaatının dolgularında hangi toprak kullanılmaktadır?”gibi önemli soruların cevabını istemişti.

gaziantephaberler.com

 

27.12.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz