Gaziantep Göllüce  Mahallesi'nde oy dağılımı nasıl. İşte Anket Sonucu

Gaziantep Göllüce Mahallesi'nde oy dağılımı nasıl. İşte Anket Sonucu

Gaziantep Göllüce Mahallesi'nde oy dağılımı nasıl. İşte Anket Sonucu

GAZİANTEP'TE HER GÜN BİR MAHALLEDE GERÇEKLEŞTİRİLEN ANKET SONUÇLARINI YAYINIYORUZ

BUGÜN GAZİANTEP KIRSALI GÖLLÜCE MAHALLESİ SONUÇLARINI YAYIMLIYORUZ.

24 Haziran seçimleri için yaptığımız çalışmada bugünkü durağımız Gaziantep'in metropol ilçelerinden Şehitkamil’in Göllüce Mahallesi oldu. 1 Kasım’da HDP’nin birinci çıktığı mahallede, cumhurbaşkanlığı seçiminde R.Tayyip Erdoğan birinci sırada görülüyor.

 

Göllüce Mahallesi’nde 1 Kasım seçimlerine göre parti oy oranlarında değişim olacak gibi görünüyor. Cumhurbaşkanlığı seçimi için R.Tayyip Erdoğan yüzde 63 ile birinci sırada çıkarken, Selahattin Demirtaş yüzde 20’lik destek buldu. Meral Akşener ve Muharrem İnce ise yüzde 5’lik destek gördü. Kararsızların oranı ise yüzde 7 olarak gerçekleşti.

 

Milletvekili seçimleri için de oy oranları cumhurbaşkanlığı ile paralel görülüyor. Ak Parti’yi destekleyenler yüzde 64’lük orana ulaşırken, HDP yüzde 18, CHP yüzde 8, İyi Parti yüzde 3, MHP yüzde 2 olarak sıralanıyor. Kararsızların oranı ise yüzde 7.

1 Kasım’da HDP birinci sıradaydı

1 Kasım 2015 seçimlerinde Göllüce Mahallesi’nde HDP yüzde 48 ile birinci parti çıkmıştı. Ak Parti yüzde 43 ile ikinci olurken, CHP ve MHP yüzde 5’erlik oy oranlarına sahip olmuştu.

(S.ÖZTÜRK)

7.06.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz