Gaziantep CHP'yi Kim yönetiyor. Melih Meriç'e kimler gaz veriyor

Gaziantep CHP'yi Kim yönetiyor. Melih Meriç'e kimler gaz veriyor

Şehitkamil ilçe yönetimi görevden alındı

CHP Gaziantep il başkanının genel  merkez tarafından görevden alınmasının ardından bu göreve getirilen Melih Meriç, uygulamaları ve açıklamaları ile partilileri çileden çıkartıyor.

“ Bu sözler “ deneyimli bir CHP’liye ait…

Birkaç gün önce Şahinbey ve Şehitkamil ilçe belediye başkan adayları bile belli değilken AKP’yi “ taşralı politikacı” üslubu ile eleştiren Gaziantep İl Başkanı Melih Meriç’in parti tüzüğüne aykırı olarak Şehitkamil İlçe Yönetimini görevden aldırdığı ileri sürülüyor.

Son gelişme şu şekilde:

Hafta içi 10 yöneticisi istifa eden CHP Şehitkamil İlçe Yönetimi görevden alındı. Görevden alınma yazısı ilçe başkanlığına gönderildi.

Aday belirleme sürecini tamamlayan CHP'de, bugün Şehitkamil İlçe Yönetiminin durumu da netleşti. 10 yöneticisi birlikte istifa eden Şehitkamil İlçe Yönetimi'nin düşüp düşmediği tartışılıyordu.

İl Başkanlığı'nın aldığı kararla Şehitkamil ilçe yönetimi görevden alındı. Görevden alınma kararı, ilçe başkanlığına tebliğ edildi. İl Yönetimi'nin önümüzdeki günlerde ilçe başkanlığına bir ismi ataması bekleniyor.”

Gaziantep’te  uzun süre görev yapan deneyimli bir CHP’li, “ Bu uygulama CHP tüzüğüne aykırıdır. Karar geçersizdir. Nedenine gelince;  Şehitkamil ilçe yönetimi 18 üye ve bir başkandan oluşur. 19 kişidir yani. CHP tüzüğü, “ Aynı gün yarıdan bir fazla” olmak koşulu ile yönetimin düşeceğini hükmeder.19 kişiden oluşan Şehitkamil yönetiminin yarıdan bir fazlası “ eksi 9.5, artı10.5 yapar. Yani 11 oluşmuyor. Tüm bunlara karşın 10 imzayla yönetim görevden alınıyor”

Melih Meriç’in “ perde arkasındaki” güçlerine dikkat çeken deneyimli CHP’li, “ Araştırın bakın. Melih Meriç’i yönetenler arasında, çok istemesine rağmen aday gösterilmeyen eski bir milletvekilinin de var olduğunu göreceksiniz” diyor.

Bir başka CHP’li ise, “ Adam, suya sabuna dokunmayan, etkili muhalefet yapmaktan kaçınan biri. İddia ediyorum; CHP Gaziantep tarihinde en düşük oyu bu seçimde bu il başkanı ile alacaktır.”diye konuşuyor.

www.gaziantephaberler.com

 

9.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
deneyimli chp lilere sormak lazım; -oy oranını neye göre ölçecekler.İttifak kararını Meriç mi verdi. -Tarihin en düşük oyunu alanlardan geçmişte neden hesap sormadılar. Yeni yönetime bu şans verilmelidir...
geleceğe yatırım12 Şub 2019 14:53:06