Gaziantep CHP İl Başkanının kafasına Silah mı dayadılar. İl Yönetimi istifa etti

Gaziantep CHP İl Başkanının kafasına Silah mı dayadılar. İl Yönetimi istifa etti

İl Başkanı da dahil tüm yönetim istifa etti

Gaziantep CHP korkunç bir iddia ile çalkalanıyor. 31 Mart'ta yapılacak yerel seçim için belediye meclis üye listesinin hazırlanması sırasında partide sert tartışmalar çıktı. Bugün il başkanı dahil il yönetiminin tamamı görevlerinden istifa etti.

Gelen bilgiler arasında İl Başkanı Melih Meriç'in hazırladığı meclis üyeleri listesine sert tepki gösterenler oldu.Hatta, iddia edildiğine göre İl Başkanı Meriç'in bu tartışmalar sırasında kafasına silah dayayan oldu.

Dün, önce Selçuk Tepe'nin istifasının ardından bugün Hasan Vicdan , Davut Yılmaz  ve İlyas Öztürkmen'in istifaları geldi.

Son dakika bilgilerine göre CHP Gaziantep İl Başkanı Melih Meriç'de dahil olmak üzere yönetim kurulunun tamamı istifa etti.

TEHDİT Mİ EDİLDİ?

Listelerin teslim edileceği 19 Şubat’a kadar tartışmaların devam etmesi beklenen CHP’de, listeye giremeyenlerin  tepkisinin Melih Meriç üzerinde yoğunlaştığı öğrenildi. Yaşanan gelişmeler sonrası bazı partililerin Başkan Melih Meriç’i hedef alan açıklamalar yaptığı ve tehdit mesajları gönderdiği iddia ediliyor.

Yaşanan gelişmelerin ardından, İl Yönetimi’nin istifa kararı aldığı ve bunu genel merkeze bildirdiği öğrenildi. Şimdi genel merkezin bu gelişme ile ilgili vereceği karar bekleniyor.

 www.gaziantephaberler.com

 

17.02.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz