Gaziantep Barosu'nda Seçim Heyecanı...

Gaziantep Barosu'nda Seçim Heyecanı...

Gaziantep Barosu'nda Seçim Heyecanı...

Gaziantep Barosu kayıtlı avukatlar sandık başına gidiyor. Bin 602 avukat, Baro yönetimini belirlemek için 6-7 Ekim günlerinde oy kullanacak. Gaziantep Baro Başkanlığı için İskender Kahraman ve önceki dönem Baro Başkanı Bektaş Şarklı yarışacak.

Gaziantep Barosu’nda seçim heyecanı yaşanıyor. 6-7 Ekim tarihlerinde yapılacak olan Baro Başkanlığı seçimlerinde Baro mevcut Başkanı İskender Kahraman ve önceki dönem Baro Başkanı Bektaş Şarklı yarışacak.

Seçimlere ilişkin açıklamalarda bulunan Baro Başkan adayı Bektaş Şarklı, “Adliye içerisinde avukatlar çok zor durumdalar, avukatlara kapalı olan alanlar var. Örneğin savcıların kapısı şifreli, oralara giremiyoruz, avukatlar olarak iş yapamıyoruz. Polis memuru olmayınca içeri giremiyorsunuz, dolayısıyla biz bunlar iyileştirmek, bu sorunları gidermek adına adayız. Avukatlar, saatlerce hakim ve savcıları bekliyorlar. Saatlerce duruşma salonlarında beklemek durumunda kalıyoruz. Hakim ve savcıların kural ve kaidelere göre hareket etmelerini sağlamak için çalışmalar yapmalıyız.  Gaziantep’te ne vatandaşların ne de avukatların kullanabileceği bir otopark var. Duruşma için adliyeye gelen meslektaşlarımız saatlerce park yeri arıyorlar. Avukatların resmi kurumlarda yaşadıkları sorunları çözmek adına adayım. Yıllarca süren yargılamalarda kısa süre içerisinde sonuçlandırmak için çalışacağız” diye konuştu.

A.DUMAN

5.10.2018 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz