Gaziantep ALG'den  Melih Şendil'e Kınama...

Gaziantep ALG'den Melih Şendil'e Kınama...

KONU ; CİNSİYETÇİ YAKLAŞIM

Spor yorumcusu Melih Şendil' e cinsiyetçi yaklaşımı nedeniyle bir tepki de Gaziantep'ten geldi. Türkiye taraihinde ilk defa UEFA kulüp lisansı olan tek kadın futbol takımı konumundaki Gaziantep ALG, Melih Şendil'i kınadı.

Şampiyonlar Ligi'nde oynanan Real Madrid ve Manchester City arasındaki maçın ardından yaptığı cinsiyetçi yorumlarla tepki çeken spor spikeri Melih Şendil, geri adım attı. Sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada özür dileyen Şendil, "Niyetimi aşan yorumlar nedeniyle kırgın olan saygın halkımızdan içtenlikle özür dilerim" ifadesini kullandı.

Şendil, yayıncı kuruluştaki maç sonu programında Real Madrid'in giydiği pembe formasını eleştirdiği konuşmasında, "Futbol o kadar ataerkil bir oyun ki mesela kadınlara voleybol oynamak çok yakışıyor ama benim şahsi düşüncem kadınlar futbolda olmamalı. Basketbol da bence erkek oyunu" şeklinde konuşmuştu.

Şendil'in bu yaklaşımına çok sayıda kadın kuruluşu tepki gösterdi. Bu sezon TFF Kadınlar Ligi'ni şampiyon olarak bitiren ve ülkemizi Avrupa Şampiyonası'nda temsil etme hakkını kazanan Gaziantep ALG, sosyal medya üzerinden şu paylaşımı yaptı:

"Beinsports spikeri Melih Şendil'in kadın Futbolu ile ilgili yorumlarını ve cinsiyetci yaklaşımını kınıyoruz.
Gaziantep ALGSPOR Kulübü
9.08.2020 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz