Gaziantep ALG Spor Gol Oldu Yağdı : 7-0

Gaziantep ALG Spor Gol Oldu Yağdı : 7-0

MAÇLAR ANTALYA'DA OYNANDI

Antalya'nın Manavgat ilçesinde dün başlayan Turkcell Kadın Futbol Ligi Sağlık Çalışanları Sezonu’nda C grubu maçlarının da oynanmasıyla gruplardaki ilk maçlar tamamlandı.Gaziantep temsilcisi ALGspor son maçında Dudullu'yu gol yağmuruna tutarak 7-0 yendi.

Geçen sezonun şampiyonu  ALG Spor, Ebru Topçu (2), Bassiar Toure, Ece Tekmen, Emine Ecem Esen, Medine Erkan ve Esther Ukpong Sunday’ın attığı gollerle sahadan 7-0 galip ayrıldı.

Maçın ardından açıklama yapan ALG Sporlu oyunculardan Medine Erkan, “Takım olarak lige güzel bir başlangıç yaptık. Bütün takım arkadaşlarımı tebrik ediyorum. İnşallah bu şekilde galibiyet serimize devam edeceğiz” dedi.

Emine Ecem Esen, uzun bir süre sonra ilk maçta güzel bir sonuç aldıklarını söyledi. Hem takım arkadaşlarını hem de rakibi tebrik eden Emine Ecem Esen, “Adım adım ilerleyerek hedefimize ulaşmak istiyoruz. Aylardır hasret kaldığımız atmosferi bize yaşattığı için TFF ve Turkcell’e de teşekkür ediyorum” dedi.

Turkcell Kadınlar Futbol Ligi’ne çok güzel bir başlangıç yaptıklarını ve mutlu olduklarını söyleyen Ece Tekmen, “Biz skora değil ama oyunumuza bakıyoruz. Bizim için iyi oyun olsun, güzel olsun. Bizim amacımız da buydu, skor bizim amacımız değil. Hiçbir zamanda olmadı” diye konuştu.

Gaziantep ALG Spor teknik direktörü Aslı Canan Sabırlı, TFF ve Turkcell’in katkılarıyla kadın futbolunun değerinin artacağını belirterek, “Kadın futbolu yıllardır, hep aynı noktada bir döngü içerisinde dönüyordu. Ama inşallah bu turnuva sonrasında kadın futbolu hak ettiği yerde olacak” dedi. İlk maçta farklı galip gelmelerinin kendilerini mutlu ettiğini söyleyen Aslı Canan Sabırlı, “Bizim için önemli olan oyun kalitesi, seyircinin izlerken zevk alması, sahadaki oyuncularımızın tabiri caizse şiir gibi oynaması. Bunu sağladığımızı düşünüyorum” diye konuştu

 

19.04.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz