Gazeteci Aykut Tuzcu Yaşamını Yitirdi

Gazeteci Aykut Tuzcu Yaşamını Yitirdi

Gazeteci Aykut Tuzcu Yaşamını Yitirdi

Gaziantep'te yayımlanan Sabah Gazetesi sahiba Aykut Tuzcu yaşamını yitirdi.

Edinilen bilgiye göre, Aykut Tuzcu'nun kalp krizinden öldüğü ileri sürülüyor.  Aykut Tuzcu, dün akşam CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun toplantısına katılmıştı. Burada kısa konuşma yaptığı belirtilen Aykut Tuzcu daha sonra evinde istirahate çekilmişti.Tuzcu'nun kalp kırizinden öldüğü belirtildi.

İstanbul Türkiye Gazeteciler Cemiyeti üyesi, sürekli basın kartı sahibi Gaziantep Sabah Gazetesi Sahibi Aykut Tuzcu (72) vefat etti.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Tuzcu için yayınladığı mesajda “Cemiyetimizin üyesi Aykut Tuzcu’yu kaybettik. Gazetecilik mesleğine uzun yıllar emek veren Aykut Tuzcu’nun ailesine ve basın topluluğumuza baş sağlığı diliyoruz” denildi.

Aykut Tuzcu’nun cenazesi ‪11 Kasım 2019 Pazar‬tesi günü Gaziantep’te toprağa verilecek.

AYKUT TUZCU KİMDİR?

Aykut Tuzcu 1947 yılında Gaziantep’te doğdu Londra Üniversitesi’nde endüstri mühendisliği eğitimi aldı. Mastırını Almanya’da Heidelberg de yaptıktan sonra memleketi Gaziantep’e dönerek babasının kurucusu olduğu Sabah gazetesi ve Gaziyurt matbaasının başına geçti. Tuzcu, gazetede günlük köşe yazılarına devam ediyordu. Evli ve 2 çocuk sahibiydi. İngilizce ve Almanca biliyordu

 

9.11.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz