FETÖ Operasyonu. Gaziantep Valiliği Açıkladı: 41 firari şahıs Aranıyor.

FETÖ Operasyonu. Gaziantep Valiliği Açıkladı: 41 firari şahıs Aranıyor.

FETÖ Operasyonu. Gaziantep Valiliği Açıkladı: 41 firari şahıs Aranıyor.

Gaziantep'te FETÖ/PDY operasyonunda 106 kişi hakkında operasyon düzenlendiği, bunlardan 35 inin halen tutuklu olduğu, firari olan 41 kişinin ise aranmasının devam ettiği açıklandı.

Gaziantep Valiliği'nden konuyla ilgili olarak bugün şu açıklama yapıldı:

"T.C.

GAZİANTEP VALİLİĞİ

İl Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

 

 

BASIN AÇIKLAMASI (2017-38)

 

 

İlimizde FETÖ/PDY terör örgütünün (106) Mahrem İmamına yönelik 26-27 Nisan 2017 tarihlerinde Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Daire Başkanlığı Koordinesinde İl Emniyet Müdürlüğümüz ekiplerince eşzamanlı operasyonlar düzenlenmiştir.

Yapılan operasyonlarda (5) şüphelinin yurt dışında bulundukları, (35) şüphelinin daha önce FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik operasyonlar kapsamında yakalandıkları ve halen tutuklu bulundukları anlaşılmıştır.

Yurt içindeki şüphelilerin yakalanması için toplam (71) farklı adreste yapılan aramalarda (25) şahıs yakalanmış, (41) firari şahsın aranmasına devam edilmektedir.

Yapılan aramalarda şahıslara ait çok sayıda cep telefonu, bilgisayar, flaş bellekve yasaklı yayın(kitap) ele geçirilmiştir.

Şüpheliler hakkında FETÖ/PDY  (Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması) silahlı terör örgütüne üye olmak ve örgüte elaman temin etmek suçlarından işlem başlatılmıştır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 27.04.2017 –"

27.04.2017 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz