Faizsiz Ev Almanın Yolu

Faizsiz Ev Almanın Yolu

Faizsiz Ev Almanın Yolu

Faizsiz ev almak istiyorum diyorsanız bunun çeşitli yöntemleri var. Kredisiz ev satışı yapan pek çok firma müşterilerine faiz olmadan ve vade farkı almadan ev alma imkânını sunuyor. Günümüz şartlarında ev almak bu kadar zorken böyle firmalardan yardım almak ne kadar da iyi fikir. Bir bankadan konut kredisi çektiğinizde çektiğiniz kredinin 2 katı kadar geri ödeme yapıyorsunuz. Hal böyle olunca pek çok kişinin ekonomik durumu ev almaya izin vermiyor.

Müşterinin bütçesine göre hazırlanan peşinat ve ödeme yöntemi onlara ev almayı kolay hale getiriyor. Bununla birlikte katılım bankalarının gösterdiği faizsiz ev alma yöntemleri de bir alternatif olabiliyor.

İnşaat Firmalarından Faizsiz Ev Almak

Faizsiz ev alma yöntemleriarasında ilk sırada inşaat firmaları yer alıyor. Bu firmalar insanların ev almasını kolaylaştırmak adına faizsiz ya da çok düşük faizli ev imkânları sunuyor. Pek çoğu hiç faiz almadan kredi verirken bazıları çok düşük limitlerde müşteriyi zorlamayacak şekilde faiz alıyor. Bu firmalarda da peşinat oranını ve aylık ödeme tutarını müşteri kendisi belirliyor.

İnşaat firmalarından ev satın almak istediğiniz zaman 60 aya varan vade oranları ile hiç peşinat vermeden ve vade farkı ödemeden kendi evinizin sahibi olabilirsiniz. Ancak inşaat firmalarının birçoğu kredi verirken sıfır temelden evler için müşterilere seçenek sunuyor. Bunun için çok güvenilir bir firma ile anlaşmanız gerekiyor.

Ev Kurumları le Anlaşmak

Faizsiz ev alma yöntemleri arasında Fuzulev, Eminevim ve Birevim gibi kurumlar ile anlaşma yapmak da yer alıyor. Bu firmaların ortak özeliği de peşinatsız ve vade farksız ev alabilme imkanı sunması. İsmi geçen kurumlar inşaat firmalarında olduğu gibi faiz asla almıyor. Sadece belli bir tutar yani ortalama 10 milyar hizmet bedeli alıyor ve isteyene bu tutarı taksitlere bölüyor.

Bu kurumlara pek çok kişi ev alabilmek için başvuru yapıyor. Başvurudan sonra kura çekiliyor ve her ay bir müşteriye ev alınıyor. Böylece ev borcu tamamen bitene kadar herkes taksit ödemeye devam ediyor. En avantajlı ev alma yöntemi de bu kurumlar çünkü her şeyi kendiniz belirliyorsunuz. Sadece kendi evinizi alana kadar bir müddet beklemek zorunda kalıyorsunuz.

26.09.2019 (Haber Merkezi)

Yorumlar (0)

Yorum Yaz