Ekonomi Kötü, Erdoğan ' Seçilemez'  Diyenler

Ekonomi Kötü, Erdoğan ' Seçilemez' Diyenler

BİR DE BU ANKETE BAKIN

ürkiye bir yandan pandemi koşullarıyla diğer yandan da hayat pahalılığı ve ekonomik kriz ile uğraşırken son yapılan anket dikkat çeken sonuçları ortaya koydu.

MetroPOLL Araştırma Şirketinin yaptığı son çalışmaya göre ankete katılanların büyük bir çoğunluğu halen ülke ekonomisini en iyi yönetecek ismin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu düşünüyor.

Önceki anketlere göre Cumhur İttifakının oylarının düşmesine rağmen Erdoğan’ın isminin ekonomi yönetiminde öne çıkması dikkat çekti.

“Sizce ülke ekonomisini hangi liderin önderliğinde iyi yönetilir” sorusuna yanıt verenlerin yüzde 38.3’ü “Recep Tayyip Erdoğan” yanıtını verirken Erdoğan’ı, yüzde 11.7 ile CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu takip etti.

Fakat buna karşılık aynı şirketin yaptığı enflasyon anketinde de Türkiye’de enflasyonun ne kadar olduğuna yönelik soruya cevap verenlerin yüzde 51.3’ü “yüzde 30’dan daha fazla” yanıtını verdi.

Buna ek olarak enflasyonun “yüzde 20-30” arasında olduğunu düşünenlerin oranı da yüzde 16.5 olarak ölçüldü.

İşte o iki anketin tabloları:

 

4.01.2021 (Haber Merkezi)

Yorumlar (1)

Yorum Yaz
Bu ülkenin komple psikoloğa ihtiyacı var. Zamanında Aysun KAYACI 'nın kıymetini maalesef bilememişiz. Doğruyu söyleyeni 9 köyden kovarlar misali kadını linç ettiler. Özür dilenmesi gereken birisi.
Mazlum 4 Oca 2021 23:29:38